• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• Pierwszy Dzień Wiosny to czas dobrej zabawy, uśmiechu, kreatywności. Właśnie tak wyglądało w naszej szkole powitanie wiosny. Z tej okazji wszyscy uczniowie ubrali się na zielono. Uczniowie klas 0-3 zmierzyli się z wielkoformatową, puzzlową, wiosenną kolorowanką. Klasy 4-6 trenowały planowanie i współdziałanie w zespole, tworząc Marzannę.

• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

• Udział uczniów w rekolekcjach wielkopostnych.

Zasady organizacji rekolekcji, w których udział biorą uczniowie danej szkoły, reguluje § 10 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w szkołach publicznych (Dz. U. 2020 poz. 983).

W związku z powyższym uczniowie Szkoły Podstawowej w Głużku chcący wziąć udział w rekolekcjach, które są organizowane w Parafii Bogurzyn w dniu 25.03.2022, w Parafii Wojnówka w dniu 01.04.2022 mogą mieć dzień wolny od zajęć lekcyjnych po wypełnieniu deklaracji rodzica o zapewnieniu w tym dniu opieki nad dzieckiem.

• DZIEŃ KOBIET

• Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet dla wszystkich Pań.

Tak o Dniu Kobiet opowiadali najmłodsi uczniowie Gminy Wiśniewo. Obejrzyjcie film:

• DZIEŃ PROFILAKTYKI I KULTURY INDIAN

• 4 marca 2022 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych i kultury Indian

. Zajęcia dla uczniów klas IV-VI  poprowadziła pan Piotr Wlizło. Spotkanie dotyczyło mechanizmu uzależnień, asertywności, pobudzania motywacji osobistej, wyboru drogi życiowej.

Ponadto uczniowie wzięli udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadziła pan Piotr Pietrzak – pedagog, pielęgniarz, fizjoterapeuta.

Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie i zaangażowanie na zajęciach.

Natomiast uczniowie klas I-III wraz z oddziałem przedszkolnym uczestniczyli w warsztatach ukazujących kulturę indiańską.

Dzieci miały okazję grać na instrumentach, śpiewać pieśni indiańskie, poznać kulturę i zwyczaje Indian.