• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GOFRA W PRZEDSZKOLU

25 marca przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Gofra. Dowiedziały się, z jakich składników powstaje ciasto na gofry, a także jakie urządzenia potrzebne są do ich wykonania. Utrwaliły zasady higieny podczas przygotowania i spożywania posiłku oraz nawyki kulturalnego zachowania przy stole. Najatrakcyjniejszym punktem zajęć była degustacja deseru.

Dzieci zajadały się pysznymi goframi z bitą śmietaną, dżemem i owocami.

Gofry smakowały znakomicie!

• ŻEGNAMY ZIMĘ - WITAMY WIOSNĘ!

• 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Organizatorem uroczystości był Samorząd Uczniowski. Chętni uczniowie przyszli do szkoły ubrani na kolorowo. Dominowały barwy wiosenne. Motyw wiosny pojawił się również w poszczególnych salach lekcyjnych.

Wiosenny pokaz mody poprowadziła opiekun SU Pani mgr Anna Wilczyńska. Po wybiegu spacerowały bociany, nie zabrakło Pani Wiosny, Pana Wiosny, Wiosennych Dam i Dżentelmenów oraz innych cudownych wiosennych postaci. Następnie społeczność szkolna przeszła z własnoręcznie wykonaną Marzanną ulicami Głużku. Było głośno i wesoło. Na zakończenie uczniowie wraz z opiekunami zasiali owies w donice, które następnie zostały rozmieszczone przed budynkiem naszej szkoły. Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

• DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI W PRZEDSZKOLU

• Światowy Dzień Zespołu Downa jest świętem obchodzonym corocznie 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Wybór tej daty, nie jest przypadkowy. Wiąże się ona z trisomią 21 chromosomu. W tym roku oddział przedszkolny włączył się w obchody „Dnia Kolorowej Skarpetki”. Podczas krótkiej pogadanki dzieci dowiedziały się, że każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą. Osoby z Zespołem Downa żyją wśród nas. Tak jak my bawią się, śmieją i spełniają swoje marzenia - bez względu na różnicę w liczbie chromosomów. Dopełnieniem obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa było założenie dwóch niepasujących skarpetek, symbolizujących niedopasowane chromosomy. W ten sposób dzieci pokazały, że integrują się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami.

• STOP CYBERPRZEMOCY

• Internet jest częścią naszego życia, coraz częściej możemy się tam spotkać z negatywnymi, krzywdzącymi, pełnymi nienawiści komentarzami, często kłamliwymi. Zdarzają się również wrzucane do sieci nagrania, obrazki, które mają na celu ośmieszenie, gnębienie, obrażanie. Zjawisko z jakim mamy do czynienia to tzw. hejt, czy też mowa nienawiści, które występuje najczęściej na różnych portalach społecznościowych czy stronach internetowych.

W dniu dzisiejszym uczniowie klas IV-VI wzięli udział w zajęciach profilaktycznych o tematyce cyberprzemocy prowadzonych przez panią psycholog Elżbietę Rosman - Zembrzuską.