• WYCIECZKA NA MAZURY

7 czerwca 2023 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców : p. Mirosławy Lipińskiej, p. Teresy Załogi i p. Małgorzaty Janikowskiej pojechały na wycieczkę na Mazury.

Trasa obejmowała rejs statkiem po jeziorze Nidzkim, zwiedzanie Galindii oraz Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie.

Wyjazd należy zaliczyć do udanych uczniowie mogli wspólnie spędzić czas wśród pięknych mazurskich jezior i urzekającej przyrody Puszczy Piskiej.

• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ”

• 7 czerwca został rozstrzygnięty szkolny konkurs historyczny zorganizowany  przez Panią  Barbarę Grabowską "Łączy nas pamięć".

Wyłoniono zwycięzców konkursu:

I miejsce – Maja Wyszyńska

II miejsce – Patrycja Napierska

III miejsce – Maja Kaszuba

Wyróżnienia:

Adam Rybiński, Zofia Jarmuszewska, Kalina Kostyra

Gratulujemy!

• SAMARYTANIE Z MARKOWEJ

• Od 15 maja 2023r. w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję, promującą wiedzę o Polakach, którzy ratowali Żydów w czasie II wojny światowej. Na szkolnym korytarzu zawisła gazetka, opisująca dzieje Rodziny Ulmów, którzy za pomoc Żydom ponieśli męczeńską śmierć. Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w lekcji historii pt.: „Miłosierni z Markowej. Rodzina Ulmów”. Oglądali też film podejmujący w/w tematykę. Odbył się również wewnątrzszkolny konkurs plastyczny ”Łączy nas pamięć”. Na pewno działania te poszerzyły wiedzę historyczną uczniów, a także pogłębiły patriotyzm wobec Ojczyzny.

• GMINNY DZIEŃ DZIECKA W WIŚNIEWIE

4 czerwca odbył się Gminny Dzień Dziecka w Wiśniewie.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tej imprezie. Zaprezentowali występ artystyczny pt. " Jeden dzień z życia ucznia" przygotowany przez p. Annę Wilczyńską i p. Beatę Klimek. Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie szkoły, Kadrze Pedagogicznej, a także Radzie Rodziców za zaangażowanie i pomoc w tym dniu.

• DZIEŃ DZIECKA

• 1 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy najważniejsze święto DZIEŃ DZIECKA. Rada Rodziców przy współpracy z panem Dyrektorem zorganizowała piknik z okazji tego święta. To był dzień pełen zabawy i atrakcji. Mamy przygotowały dla dzieci słodki poczęstunek w postaci smacznych gofrów z bitą śmietaną oraz owocami. Wiele radości sprawiła dzieciom wata cukrowa oraz popcorn. Nie zabrakło również lodów.

Dziękujemy za zaangażowanie mam, w szczególności : Przewodniczącej Rady Rodziców p. Malwinie Zakobielskiej, p. Monice Klickiej, p. Sylwii Twardowskiej, p. Katarzynie Stasiłowicz oraz pani Małgorzacie Klimek.

• PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

• W czwartek 1 czerwca odbyła się prelekcja z pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia poprowadziły pielęgniarki: p. Marta Tomczak i p. Agnieszka Szcześniak z Przychodni Rodzinnej „Emmanuel” w Strzegowie. Zostały one zorganizowane w celu podniesienia poziomu wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby, ochrony życia lub zdrowia poszkodowanego oraz zminimalizowania niekorzystnych następstw, zanim możliwe będzie udzielenie specjalistycznej pomocy medycznej. W trakcie ich dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VI poznali zasady udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po resuscytację krążeniowo – oddechową. Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia.