• EKOLOGICZNY PIKNIK RODZINNY

• Dnia 24 września, w piękną ,słoneczną niedzielę na trawiastym boisku przy naszej szkole odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny pod patronatem Minister Klimatu i Środowiska p. Anny Moskwy. Sponsorem pikniku był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Przy organizacji wydarzenia współpracowali:

-Urząd Gminy w Wiśniewie,

- Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniewie,

- firma Novago, która specjalnie na piknik udostępniła do zwiedzania swój najnowszy pojazd,

- nasza nieoceniona Rada Rodziców, która zadbała o słodki poczęstunek i napoje dla uczestników wydarzenia.

Imprezę zaszczycili również swą obecnością p. Maria Joanna Koźlakiewicz- kandydatka na sejm RP  oraz Wójt Gminy Wiśniewo Grzegorz Woźniak. Dzięki uprzejmości pani Marii Koźlakiewicz wszyscy uczestnicy pikniku mogli delektować się pysznymi lodami, z czego oczywiście skwapliwie korzystały zwłaszcza dzieci.

Piknik obfitował w atrakcje. Dzieci brały udział w konkursie ekologicznym, przeciąganiu liny, tworzyły bomby nasienne i ekologiczną biżuterię. Chętni sadzili rośliny antysmogowe, inni brali udział w losowaniu koła fortuny, jeszcze inni próbowali swoich sił w wirtualnej wspinaczce lub pokoju zagadek.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę.

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach przygotowanych przez wychowawczynię. Było wesoło i kolorowo. Dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom super przedszkolaka i koronę. Dodatkowa atrakcją była przygotowana fotobudka, w której każde dziecko mogło zrobić sobie wesołe zdjęcie.

Z okazji Dnia Przedszkolaka, życzymy Wam drogie Dzieci, aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach, każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023-2024

• 4 września 2023 roku obyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.

Uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości przywitała dyrektor mgr Iwona Kowalska, która z początkiem września objęła funkcję dyrektora w Szkole Podstawowej w Głużku i przez najbliższe pięć lat będzie kierować placówką. W inauguracji nowego roku szkolnego wzięli udział Wójt Gminy Wiśniewo Grzegorz Woźniak, sekretarz Iwona Rejniak oraz pełnomocnik ds. oświaty Marek Chlastosz, którzy złożyli podziękowania na ręce Jacka Wiśniewskiego, byłego wieloletniego dyrektora szkoły, oraz gratulowali nowej dyrektor. Na zakończenie uczniowie udali się do sal lekcyjnych, na krótkie spotkanie z wychowawcami.