• Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

• Dnia 19 maja 2023 roku w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej w Szkole Podstawowej w Wiśniewie wzięły udział dwie nasze uczennice: Natalia Muzińska z kl. VI i Patrycja Napierska z kl. IV. Miło nam poinformować, że Natalia zajęła I miejsce wykonując piosenkę "Hallelujah".

Gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy.

• STOP HEJTOWI - PRELEKCJA

• 19 maja 2023 roku odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VI z asp. szt. Anna Pawłowską z Mławskiej Komendy Policji. Uczniowie uczestniczyli w prelekcji na temat hejtu w cyberprzestrzeni oraz mowy nienawiści. Podczas spotkania funkcjonariuszka przybliżyła młodym słuchaczom znaczenie słowa „hejt” oraz udzieliła odpowiedzi, jak wspomniane zjawisko narusza prawa człowieka. Policjantka poinformowała uczniów o konsekwencjach hejtu w Internecie, odpowiedzialności karnej oraz udzieliła wskazówek gdzie szukać pomocy, kiedy staną się ofiarą takiego zachowania. Uczniowie dowiedzieli się, że przestępstwa związane z nienawiścią to szczególny rodzaj przestępczości, którego ofiarami padają osoby z uwagi na ich niezbywalne i charakterystyczne cechy, takie jak: rasa, narodowość, pochodzenie etniczne, język, kolor skóry, religia, płeć, wiek, niepełnosprawność fizyczna lub psychiczna itp.

• Wycieczka klas IV-VI do Olsztyna

• 12 maja pod opieką p. Anna Wilczyńskiej, p. Beaty Klimek i p. Iwony Kowalskiej klasy IV-VI wyjechały na  wycieczkę do Olsztyna.

Program wycieczki przewidywał wiele atrakcji. Pierwszym punktem wyprawy było Planetarium. Wszyscy z pewnością wiedzą już, jak znaleźć Wielki Wóz. Dużo emocji mieliśmy też dzięki wadze pokazującej, ile ważymy na różnych planetach Układu Słonecznego.

Potem udaliśmy się na spacer na olsztyńskie Stare Miasto. Podziwialiśmy pomnik Mikołaja Kopernika, zamek, brukowane uliczki. Pogoda dopisywała. Ciepłe promienie  słońce umożliwiły delektowanie się lodami i spacer w jednym z pięknych parków Olsztyna.

Kolejnym, chyba najbardziej wyczekiwanym punktem wycieczki, była wizyta w centrum Ale zebra. Tam uczniowie podzieleni na grupy rywalizowali w laserowym paintballu. Emocji było mnóstwo!

Następnie udaliśmy się do kina, by obejrzeć film „Rycerze zodiaku”. Spędziliśmy w kinie miłe dwie godziny, niektórzy oglądając film, inni słodko drzemiąc.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w restauracji McDonald’s. Po posiłku udaliśmy się w drogę powrotną. Dotarliśmy pod szkołę dokładnie o 19.30,  zgodnie z planem.

• III Gminny Konkurs Plastyczny

• 9 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej w Bogurzynie odbył się

III Gminny Konkurs Plastyczny "Ilustracje do wierszy Wisławy Szymborskiej".

Naszą szkołę reprezentowali: Nadia Mackiewicz, Laura Głogowska, Barbara Wyszyńska, Aleksandra Stępka, Maja Wyszyńska i Patrycja Napierska.

W kategorii klas I-III nasza uczennica Aleksandra Stępka zajęła II miejsce.

Gratulujemy!

• AKCJA MOJA FLAGA

• 2 maja to Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Tego dnia malujemy naszą Ojczyznę na biało i czerwono. Aby upamiętnić Majowe Święta Narodowe Szkoła Podstawowa W Głużku przystąpiła do ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez niepodległa.gov.pl. polegającej na wywieszeniu flagi i uwiecznieniu tego na zdjęciu, które zostanie opublikowane w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga.