• Mleko w szkole

• Program „Mleko w szkole”

W ramach programu UE „Mleko w szkole” zachęca się dzieci do spożywania produktów mlecznych i przestrzegania zbilansowanej diety. Odgrywa on również rolę edukacyjną, wspierając rozwijanie dobrych nawyków żywieniowych, które powinny trwać przez całe życie. W ramach programu dzieci spożywają 0,25 litra mleka  w ciągu jednego dnia obowiązywania programu. Uczniowie spożywają w/w produkty z dopłatami unijnymi i krajowymi w okresie od października do maja  przez 3 dni w tygodniu. Program obowiązuje w ciągu roku szkolnego z wyłączeniem września, czerwca, ferii zimowych i przerw świątecznych. W Programie uczestniczą uczniowie, których rodzice i opiekunowie na podstawie deklaracji wyrazili na to zgodę.

Uczniowie naszej szkoły chętnie korzystają z oferty mlecznej.