• STYPENDIA SZKOLNE

• Szkolna Komisja Stypendialna przyznała stypendia  za osiągnięcia w nauce oraz sportowe w pierwszym semestrze roku szkolnego 2021/2022.

Dyplom wzorowego ucznia oraz stypendium w wysokości 300,00 zł za bardzo dobre  osiągnięcia w nauce ( średnia 5,50) z rąk Dyrektora otrzymała uczennica klasy VI Magdalena Jarmuszewska.

Dyplom sportowca za godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych oraz stypendium w wysokości 300,00 zł otrzymała również uczennica klasy VI Nikola Petrykowska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie zostało przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

W ramach Programu wsparcie otrzymały również szkoły z terenu Gminy Wiśniewo:

SP Bogurzyn - 30 tys. zł

SP Głużek -30 tys. zł

SP Stare Kosiny - 30 tys.zł

SP Wiśniewo - 70 tys. zł

• 14 lutego to święto wszystkich zakochanych i zaprzyjaźnionych - Walentynki.
            Również w naszej szkole przedszkolaczki wraz z uczniami klas I-III, uczący się stacjonarnie mogli zostać obdarowani przysłowiową WALENTYNKĄ. Każdy uczeń mógł przygotować i napisać kilka miłych słów lubianej/kochanej osobie, a potem wręczyć osobiście walentynkowe listy do swoich sympatii, koleżanek, kolegów.