W sobotę 5 października uczniowie klasy VI z wychowawczynia, p.Anną Klimkowską, spotkali się w kręgielni "Planeta". Rozegrali turniej kręglarski. Rywalizowali w dwóch drużynach: chłopcy kontra dziewczęta. Wszyscy zawodnicy starali się uzyskać jak najwięcej punktów, bawiąc się przy tym znakomicie. Zawody nieznacznie wygrała drużyna chłopców (41 punktów do 40,2). W indywidualnej klasyfikacji zwyciężyła Patrycja Pisarkiewicz. Pozostawiła w tyle Jaśka Browarka i Sebastiana Wożniaka, którzy zajęli odpowiednio 2 i 3 miejsce. Na zakończenie zawodnicy posilili się pizzą i w dobrych humorach rozjechali się do domów.
TURNIEJ KRĘGLARSKI KLASY VI
ŻYWA LEKCJA HISTORII
Dnia 3 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym zaprezentowanym przez grupę ,,Rekonstrukto". Żywa lekcja historii przedstawiła działania Polaków w czasie kampanii wrześniowej w 1939 roku w ramach upamiętnienia 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Członkowie grupy zademonstrowali broń i umundurowanie Polaków walczących za naszą ojczyznę.
Na zakończenie uczniowie obejrzeli bogatą kolekcję replik broni używanych przez żołnierzy uczestniczących w walkach zbrojnych.
Pokaz był niezwykle interesującą wędrówką w tragiczną i krwawą, ale jakże chwalebną przeszłość naszej ojczyzny.
Ta żywa lekcja historii wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów i na pewno zostanie długo w pamięci. Takie lekcje stanowią dowód, iż historia wcale nie musi być nudna, lecz ciekawa i pasjonująca.
10
BEZPIECZNIE DO SZKOŁY
16 września 2019r. uczniowie z klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w spotkaniu z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Mławie: dzielnicowym Krzysztofem Dobrzyńskim i paniami profilaktykami Anną Płoską-Mańko i Klaudią Struzik.
Spotkanie dotyczyło przypomnienia zasad bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły.
W nagrodę za aktywność dzieci otrzymały odblaski, które będą mogły przyczepić do swoich plecaków aby być bardziej widocznym w drodze do i ze szkoły.4
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019 / 2020
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
odbędzie się w dniu
2 września 2019 o godz. 9.00
Wyjazd autobusu z Wiśniewka 8.30 powrót 9.45
ŻYCZENIA WAKACYJNE
Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom, Pracownikom i Przyjaciołom szkoły życzę wakacyjnych radości:
słońca, podróży, bezpiecznych przygód, odpoczynku i dużo zabawy!Z uśmiechem i sympatią
dyrektor Jacek Wiśniewski
ZAKOŃCZENIE ROKU
19 czerwca o godzinie 8.45 przed szkołą zebrali się uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Nadszedł czas podsumowań. Uroczystość poprowadził Pan Dyrektor Jacek Wiśniewski. Powitał zgromadzonych i pogratulował uczniom udanej pracy w trakcie tych dziesięciu miesięcy. Tradycyjnie były nagrody i wyróżnienia dla najlepszych uczniów oraz podziękowania.
Bardzo cieszymy się, że aż tylu uczniów otrzymało nagrody za znakomite wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Oby tak dalej! Trzymajcie sie, udanych i bezpiecznych wakacji.27
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się dnia 19.06.2019 r. (środa) o godzinie 8.45
Dojazd dzieci dojeżdżających autobusem szkolnym wyjeżdżającym z Wiśniewka o godz.8.20, Korboniec 8.23, Wojnówka 8.25.
Odjazd ze szkoły około godz. 10.00.
PRZEPYSZNE KANAPKI PRZEDSZKOLAKÓW
18 czerwca przedszkolaki promując zdrowe odżywianie przygotowywały pyszne, kolorowe kanapki. Na wcześniej realizowanych zajęciach dowiedziały się: Jakie produkty należy jeść żeby być zdrowym? Dlaczego musimy się zdrowo odżywiać? Zostały także zapoznane z piętrami piramidy żywienia.
Dzieci przyniosły do przedszkola potrzebne produkty. Na początku zajęć przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stolików wszyscy zabrali się do pracy. Na stoliku znajdowały się ułożone na talerzach: listki sałaty, masło, pieczywo, warzywa, sery. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Dzięki tym zajęciom dzieci kształciły w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków. Nawet największe niejadki zjadły swoje porcje z apetytem. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin.
3
SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI
13 czerwca 2019 do naszej szkoły zawitali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Głużku. Zademonstrowali uczniom działanie sprzętu strażackiego i opowiedzieli o specyfice pracy strażaka. Chętni mogli przymierzyć strój strażacki, rozłożyć wąż, uruchomić syrenę i odbyć przejażdżkę wozem strażackim. Największą radość sprawiła uczniom kurtyna wodna, którą stworzyli strażacy.
26
BEZPIECZNE WAKACJE
11 czerwca 2019r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z panią Klaudią Struzik i Anną Płoską- Mańko - profilaktykami z KPP w Mławie w ramach ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Celem akcji jest propagowanie wśród najmłodszych właściwego zachowania się w wodzie i nad wodą. Akcja ma charakter informacyjno - edukacyjny i poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających nad wodą. Spotkanie było doskonałą okazją przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.
SZKOLNE GWIAZDY
Koniec roku szkolnego zbliża się do nas wielkimi krokami. W roku szkolnym 2018/2019 pełnym wysiłku intelektualnego i uczniowskich zmagań na naszym szkolnym firmamencie zapłonęło jasno 10 gwiazd. Oto nazwiska najlepszych uczniów, którzy przez cały rok szkolny pilnie i sumiennie pracowali, by uzyskać świadectwo ozdobione czerwonym paskiem.
1. Jakub Gołębiowski, klasa VI- 6,0
2. Sebastian Woźniak, klasa V- 5,5
3. Oliwia Myślińska, klasa IV- 5,18
4. Julia Przybyszewska, klasa VI- 5,09
5. Oliwier Żendarski, klasa V- 5,0
6. Sebastian Różański, klasa IV- 4,91
7. Maja Ołów, klasa VI- 4,82
7. Anna Żuchyńska, klasa IV- 4,82
7. Sebastian Dejewski, klasa IV- 4, 82
10. Adrian Głowacki, klasa V- 4,75
Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zapracowali na świadectwo z wyróżnieniem.
Specjalne słowa uznania kierujemy do Kuby Gołębiowskiego. Jako pierwszy uczeń w historii naszej szkoły uzyskał najwyższe, celujące oceny ze wszystkich przedmiotów szkolnych.
WYCIECZKA NA MAZURY
6 czerwca uczniowie klas 0-III pod opieką swoich wychowawczyń: p. M. Lipińskiej, p. T. Załogi, p. M. Janikowskiej i p. A. Dąbrowskiej pojechali na wycieczkę na Mazury.
Pierwszym miejscem, gdzie zatrzymali się, było Ruciane - Nida. Można tam było podziwiać malowniczy port w zatoce: pomosty, przystań jachtową i tawernę. Dużą atrakcją dla dzieci był rejs statkiem po Jeziorze Nidzkim. Kapitan opowiedział wiele ciekawostek o tym malowniczym zakątku. Pokazał m.in. wyspę kormoranów i wiele gatunków ptaków żyjących w tym rejonie.
Kolejnym miejscem zwiedzania była Iznota - niezwykła kraina Galindów położona w odludnym miejscu nad jeziorem, pełna tajemniczych rzeźb. Dzieci przeżyły tu niezapomnianą, pełną zabawnych przygód wyprawę do świata z przeszłości, w którym żyło waleczne plemię Galindów.
Popołudniowy czas wypełniło kupowanie pamiątek i zwiedzanie Mikołajek - turystycznej perełki Mazur. Przepiękne jezioro, port i promenada wprawiły wszystkich w zachwyt.
Ostatnim miejscem pobytu był Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, usytuowany na terenie Puszczy Piskiej. Jest to jedno z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie wciąż można zobaczyć dzikie zwierzęta (łosie, wilki, jelenie, sarny, daniele, tarpany, miniaturowe kozy, osiołki, pawie, głuszce, żurawie itp.) w warunkach zbliżonych do naturalnych. Niektórym zwierzętom zupełnie nie przeszkadzała obecność naszych dzieci. Z chęcią podchodziły do nich i pozwalały im się pogłaskać.
Wycieczka była dla uczniów wspaniałą przygodą. Na pewno na długo zapadnie im w pamięć.
54
PRZEDSZKOLAKI I KLASA PIERWSZA W HAPPY PARKU
31 maja z okazji Dnia Dziecka uczniowie z oddziału przedszkolnego i klasy I wraz z wychowawcami: p. Teresą Załogą, p. Mirosławą Lipińską oraz mamami p. Anną Bartkowicz i Eweliną Strzelec wybrali się na wycieczkę do Centrum Zabaw Happy Park w Ciechanowie. Dla niektórych dzieci była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Wysoka zjeżdżalnia znajdowała się na samym szczycie konstrukcji i nie brakowało dzielnych i odważnych aby ją pokonać. W trakcie pobytu w centrum zabaw ciekawą niespodzianką okazało się malowanie buziek naszym uczniom przez panie prowadzące całą zabawę oraz przeciąganie liny.
Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym i bajkowym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wsiedliśmy do autobusu. Podczas drogi powrotnej na każdej twarzy widać było zmęczenie, ale uśmiechy i przeżycia towarzyszyły dzieciom do końca.
Zorganizowanie wyjazdu było zasługą Mam, które sfinansowały go z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży własnoręcznie wykonanych stroików bożonarodzeniowych i palm wielkanocnych. W akcję włączyły się także wychowawczynie.
32
DZIEŃ KREATYWNOŚCI
30 maja w czwartek w naszej szkole odbył się Dzień Kreatywności. Dzień ten był podsumowaniem projektu, w którym braliśmy udział, a który dotyczył kształtowania kompetencji kluczowych w obszarze innowacyjności, kreatywności i pracy zespołowej. Celem projektu było, by uczniowie przestali myśleć o ograniczeniach, a zaczęli myśleć o możliwościach, współpracując ze sobą. By uczyli się pracować w oparciu o swoje mocne strony i mieli świadomość, jak ważna jest swoboda w działaniu, dzięki której dopuszcza się możliwość wielu satysfakcjonujących rozwiązań tego samego problemu.
Obchody rozpoczęliśmy szczyptą nauki i magii. Pani Ewa Król, nasza nauczycielka matematyki zaprezentowałą uczniom ciekawe doświadczenia, obrazujące prawa fizyki w codziennym życiu. Uczniowie pilnie obserwowali, wyciągali wnioski i uczyli się przez zabawę. Każde z tych doświadczeń można również wykonać bezpiecznie w domu.
Po dużej dawce naukowych wrażeń dzieci z klas młodszych udały się do swoich sal, gdzie uczestniczyły w grach i zabawach integrujących grupę, rozgrzewce twórczej: „Spacer wyobraźni po łące”. Potem z wielkim zapałem rysowały łąkę, techniką stymulującą twórcze myślenie-sztafeta rysunkowa, która polegała na uzupełnieniu pomysłów poprzednika o nowe elementy. Wszystkie prace dzieci klas 0-III wyeksponowano na jednym długim kartonie. Następnie nadszedł czas na twórcze zajęcia muzyczne: aktywne słuchanie muzyki metodą Batti Strauss. Swoją aktywność taneczną dopasowywały do utworów muzyki poważnej: Walc kwiatów z Dziadka do orzechów Piotra Czajkowskiego, Wiosna Vivaldiego, Nokturn Rolfa Lovlanda. Ciekawą formą zajęć była własna interpretacja wierszy o łące: czytam „jak profesor”, „jak staruszek”, „ jak dziennikarz”, smutno, wesoło. Ostatnim elementem Szkolnego Dnia Kreatywności były zabawy z użyciem Koła Współpracy, które uczyło działania zespołowego, integrowało grupę i pozwalało na osiągnięcie wspólnego sukcesu. Po tak emocjonujących zajęciach można było celebrować Dzień Dziecka.
Na uczniów klas IV-VI czekały, ciekawe, inspirujące zadania przygotowane przez panią Annę Klimkowską i panią Iwonę Kowalską. Celem proponowanych zadań było rozwijanie i doskonalenie zdolności kreatywnego myślenia, odkrywanie i rozwijanie zainteresowań, zdolności i talentów oraz prezentowanie wytworów własnej pracy na forum, co nie jest łatwe.Motywem przewodnim zabawy była ekologia .
Uczniowie tworzyli rysunki wykorzystując konktur kropelki wody, tworząc prawdziwe, niepowtarzalne dzieła sztuki.Grali w kalambury, zdobywając punkty dla swojej drużyny za odgadnięcie przysłów i powiedzeń tematycznie związanych z przyrodą, żywiołami i ekologią. Zabawa wymagała zdolności aktorskich, otwartości i giętkości myślenia, bo hasła przygotowane przez panią Klimkowską nie były łatwe. Na szczęście nasi uczniowie posiadają te cechy i bawiliśmy się wspaniale, bogacąc przy okazji słownictwo. Potem uczniowie tworzyli ilustrację do utworu muzycznego, którego tytułu nie znali ani wcześniej nie słyszeli. To dopiero było wyzwanie. Następne zadanie polegało na zbudowaniu ekologicznego, innowacyjnego pojazdu ze śmieci poruszającego się na wodzie. Ileż przy tym było zabawy, śmiechu, ale to przede wszystkim wzorowa współpraca grup i pomysłowość młodych twórców warta jest podkreślenia.
Zwieńczeniem tak pracowitego i kreatywnego dnia był posiłek ufundowany przez Radę Rodziców. Kiełbaska z grilla i lody smakowały wszystkim.
Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że dzieci mają niezmierzone wręcz pokłady wyobraźni, która pozwala generować pomysły bez ograniczeń.
77
WYCIECZKA KLAS IV-VI DO RUNOWA I ŁEBY
Oto artykuły prasowe na temat wycieczki napisane przez uczniów klasy VI.
23 maja pojechaliśmy na dwudniową wycieczkę do Runowa. W trakcie wycieczki zatrzymaliśmy się w Pałacu pod Bocianim Gniazdem, gdzie później odbyły się zajęcia z pionierki obozowej. W czasie zajęć wspinaliśmy po wzgórzu, nauczyliśmy się rozpalać ognisko i budować szałas. Te zajęcia bardzo nam się spodobały. Gdy wróciliśmy do pałacu, mieliśmy dyskotekę z animatorami.
Następnego dnia pojechaliśmy do Słowińskiego Parku Narodowego. W parku szliśmy przez las na wydmy. Wspinaczka na wydmy była bardzo trudna. Po powrocie do autokaru pojechaliśmy do Łeby kupić pamiątki. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w McDonalds, aby zjeść obiad.
Wycieczka bardzo się podobała wszystkim. Następna taka wyprawa może się szybko nie zdarzyć.
Maja Ołów
23 maja klasy IV-VI wyjechały na wycieczkę. Dzieci wyruszyły do Runowa, aby zatrzymać się w Pałacu pod Bocianim Gniazdem. Uczniowie zakwaterowali się i poszli na zajęcia z pionierki obozowej. Wiele osób było brudnych aż po pas, ale nawet to nie przeszkadzało w dobrej zabawie. Uczniowie przechodzili przez rzeki, bagna, wspinali się i rozpalali ognisko. Następnie wrócili do hotelu, bo czekała na nich kolejna atrakcja- dyskoteka z animatorami. Dzieci naśladowały ruchy prowadzących i chętnie uczestniczyły w zabawie.
Następnego dnia uczestnicy wycieczki pojechali do Łeby, żeby zwiedzić Słowiński Park Narodowy i obejrzeć wydmy. Uczniowie zdejmowali buty, bo ciężko było iść z obuwiem pełnym piachu. Każdy był zmęczony, ale mimo to dzieciom podobał się ten krajobraz. Gdy uczniowie wrócili z wydm, poszli kupić napoje, bo byli bardzo spragnieni.
Wycieczka byłą bardzo udana, podobała się każdemu, nawet największym pechowcom i leniom.
Julia Przybyszewska
23 maja uczniowie klas IV-VI wyjechali na dwudniową wycieczkę do Runowa. Dawno w naszej szkole nie było takiej wycieczki i takiej zabawy.
Gdy dojechaliśmy do naszego hotelu, dzieci przebrały się w wygodne ubrania, ponieważ po obiedzie mieliśmy zajęcia z pionierki obozowej. Nasi uczniowie nauczyli się rozpalać ognisko i budować szałasy. Po tych zajęciach odbyła się impreza prowadzona przez animatorów.
Rano po śniadaniu spakowaliśmy się szybko i ruszyliśmy do Słowińskiego Parku Narodowego. Gdy wróciliśmy z wydm, udaliśmy się do Łeby po pamiątki.
Ten dzień zostanie na długo w naszej pamięci.
Patrycja Czerwińska
23 maja klasy IV-VI pojechały na wycieczkę do Pałacu pod Bocianim Gniazdem w Runowie. Gdy dotarliśmy na miejsce i rozpakowaliśmy się, poszliśmy na obiad, a potem przygotowaliśmy się na wyprawę do lasu z instruktorem. Uczyliśmy się przetrwać w lesie, rozpalić ognisko i zbudować schronienie.
Drugiego dnia pojechaliśmy do Słowińskiego Parku Narodowego na wydmy. Przeszliśmy się po plaży. Potem kupiliśmy pamiątki w Łebie i zjedliśmy posiłek.
Gdy wróciliśmy, pod szkołą czekali na nas rodzice. Kacper Baranowski
96
DZIEŃ MATKI
,,Jesteś Mamo skarbem mym,
kocham Ciebie z całych sił …”Słowa tej piosenki, jak również wielu innych, mogły usłyszeć mamy uczniów klas 0-III 24 maja na uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Matki. Podczas swojego występu dzieci recytowały także piękne wierszyki. W ten sposób wyraziły swoją miłość i wdzięczność za codzienny trud.
Mamy nie kryły łez wzruszenia słuchając swoich pociech. Jeszcze bardziej wzruszyły się przyjmując od nich płynące z serc życzenia, gorące uściski i całusy oraz własnoręcznie wykonane laurki.Życzenia wszystkim mamom złożył również dyrektor szkoły J. Wiśniewski.
Aby cała uroczystość przebiegała w miłej, ciepłej, rodzinnej atmosferze, organizatorki: p. M. Lipińska, p. T. Załoga, p. M. Janikowska i p. A. Dąbrowska - przy współudziale mam - zadbały o przygotowanie słodkiego poczęstunku oraz pięknej dekoracji.
40
KONKURS MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA
W dniu 22 maja 2019r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiśniewie odbył się konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”, skierowany do uczniów klas I-III. Konkurs miał na celu popularyzację książek i czytelnictwa oraz wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania czasu wolnego. Zadaniem każdego uczestnika było zaprezentowanie wybranego przez siebie fragmentu książki w czasie nie dłuższym niż 3 minuty. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: z klasy pierwszej- Roksana Frankowska, Zuzanna Gołębiowska, Anna Sobierajska oraz Maja Wyszyńska .Delegatką klasy drugiej była Natalia Muzińska a klasy trzeciej-Magdalena Jarmuszewska. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się znakomicie. Na pewno jury miało nie lada problem, by wyłonić zwycięzców. Wszyscy otrzymali nagrody książkowe, gry oraz pamiątkowe dyplomy.
Laureatami zostali:
III miejsce-Magdalena Jarmuszewska klasa trzecia,
III miejsce Natalia Muzińska klasa druga,
wyróżnienie Roksana Frankowska klasa pierwsza,
wyróżnienie Zuzanna Gołębiowska klasa pierwsza.
Po zaprezentowaniu swoich umiejętności dzieci mogły posilić się przygotowanym dla nich poczęstunkiem.
19
VI GMINNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Dnia 21 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Wiśniewie odbyło się podsumowanie VI Gminnego Konkursu z Języka Angielskiego. W konkursie wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły zaś 5 znalazło się w gronie zwycięzców.
Kacper Pakuszewski- I miejsce w kategorii klas II
Sebastian Różański- I miejsce w kategorii klas IV
Sebastian Woźniak- III miejsce w kategorii klas V
Julia Przybyszewska- III miejsce w kategorii klas VI
Jakub Gołębiowski- I miejsce w kategorii klas VI
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
5
PODSUMOWANIE GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
Dnia 16 maja 2019 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiśniewie odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego dla dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I-III.
Naszą szkołę w konkursie reprezentowali:
Mackiewicz Igor, Rybiński Adam, Głowacki Damian, Jarmuszewska Zofia, Bartkowicz Kacper, Różańska Maja i Napierska Patrycja - oddział przedszkolny,
Czerwińska Gabriela i Kielka Adrian - Klasa II,
Petrykowska Nikola, Jarmuszewska Magdalena i Krzesińska Wiktoria - Klasa III.Wśród laureatów konkursu znaleźli się w kategorii:
Oddział przedszkolny
I miejsce: Zofia Jarmuszewska
II miejsce: Patrycja Napierska i Damian Głowacki
III miejsce: Adam Rybiński
Super Wyróżnienie: Maja Różańska i Kacper Bartkowicz.
Klas II
II miejsce: Gabriela Czerwińska
III-Miejsce: Adrian Kielka
Klas III
I miejsce: Nikola Petrykowska
II miejsce: Magdalena Jarmuszewska
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i piękne nagrody.
Uroczystość uświetnił słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników konkursu.
Gratulujemy.21
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie