KĄCIK LOGOPEDYCZNY
Jak uniknąć zaburzeń wymowy?
Wady wymowy określane inaczej jako DYSLALIA, manifestowane są opuszczaniem, zastępowaniem lub zniekształcaniem dźwięków mowy, np. dziecko mówi safa – zamiast szafa jowej– zamiast rower, czy wsuwa język między zęby podczas wymowy głoski „s” w wyrazie słońce.
Aby zapobiegać zaburzeniom wymowy należy: ....czytaj więcej
Z ŻYCIA SZKOŁY
Lekcja języka polskiego o Janie Kochanowskim może skończyć się tylko w jeden sposób. Tworzeniem fraszek oczywiście.
Klasa VI wyjątkowo emocjonalnie zareagowała na konieczność pisania długiej notatki oraz poezję mistrza z Czarnolasu. Z piersi chłopców wydobyło się długie westchnienie i żałosny jęk, który zatytułowany przez panią Klimkowską przybrał postać fraszki.
Michał Strzelec Damian Skalski
red. Anna Klimkowska
MUZYKA
Międzynarodowy Dzień Muzyki jest obchodzony na całym świecie 1 października. Celem obchodów jest pokazanie, jaka muzyka jest wyjątkowa i jakie dobro w sobie kryje.
Muzyka to uniwersalny język, który rozumie każdy człowiek, łączący ludzi bez względu na rasę, narodowość czy status materialny. Dzień Muzyki jest okazją do poznania różnorodności gatunków muzycznych, uwrażliwienia na jej piękno i bogactwo.
1 pażdziernika zatem w naszej szkole będą rozbrzmiewać dżwięki muzyki. Na każdej szkolnej przerwie uczniowie będą mogli usłyszeć piękne utwory wybitnych twórców muzyki klasycznej.
Tego dnia odbędzie się również DYSKOTEKA z okazji Dnia Chłopaka. A ponieważ piękno muzyki tkwi w jej nieskończonym bogactwie i ogromnej różnorodności, na dyskotece będziecie bawić się w rytmie piosenek popowych. DJ Strzelba (domyślacie się kto to?) zaprezentuje nam swoje dwa zremiksowane utwo
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Nasza szkoła uczestniczy w akcji III Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 27 września 2013 r. pod hasłem:
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
Drodzy Uczniowie, Samorząd Uczniowski wznawia działalność!
Pieczę nad Samorządem, tak jak w zeszłym roku, sprawować będą Pani Beata Klimek i Pani Anna Klimkowska.
Pierwsze zebranie samorządów klasowych odbędzie się w poniedziałek na dużej przerwie w sali nr 14.A oto najważniejsi przedstawiciele Samorządu Szkolnego:
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
Pierwszy dzwonek w tym roku zabrzmiał drugiego września o godzinie dziewiątej. Mury Szkoły Podstawowej w Głużku wypelnili tego dnia uczniowie, nauczyciele i rodzice. Wszystkich przywitał Pan Dyrektor Jacek Wiśniewski. Szczególnie serdecznie zwrócił się do nowych członków szkolnej braci- przedszkolaków. Dzień był pełen gwaru i radości- przyjemnie było spotkać się z kolegami i nauczycielami po letniej przerwie.
Szkoło, przybywamy!
Nowy rok szkolny 2013/2014
Drodzy uczniowie!!!
Wszystko co dobre szybko się kończy (wakacje).
Zapraszam więc wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Głużku na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w dniu 2 września 2013r. o godz. 9.00
Dyrektor i Rada Pedagogiczna
Festyn
23 czerwca w Głużku upłynął pod znakiem dobrej zabawy. Na szkolnym boisku odbył się Gminny Festyn Profilaktyczny organizowany przez Szkołę Podstawową w Głużku i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Festyn odbył się pod hasłem „Trzy pokolenia nałogom mówią nie”.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. Potem głos zabrał Dyrektor szkoły, Pan Jacek Wiśniewski.
WYPRAWKA 2013/2014
Wyprawka szkolna
Informacja dotycząca dofinansowania zakupu podręczników szkolnych:
WYPRAWKA SZKOLNA w roku szkolnym 2013/2014Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników szkolnych przysługuje:
1. uczniom klasy 1 szkoły podstawowej, jeżeli:
a) rodzina ucznia spełnia w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku kryterium dochodowe do 539 zł netto na osobę w rodzinie
Wycieczka do Solca Kujawskiego
Dnia 10 czerwca 2013r. klasy 0-III wraz ze swoimi opiekunami: M. Lipińską, T. Załogą, M. Janikowską i A. Dąbrowską wybrały się na wycieczkę do Solca Kujawskiego.
Deszczowy i pochmurny poranek nie był w stanie zepsuć nam chęci przeżycia cudownej przygody. Tym bardziej, że w Solcu czekały zapierające dech w piersiach atrakcje.
Wycieczka do Warszawy
Wróciliśmy cali i zdrowi z wycieczki do stolicy. Jak było? Oceńcie sami.
Wyruszyliśmy w drogę o siódmej. Siedemnastka niewyspanych, ale pełnych entuzjazmu podróżników. Warszawa przywitała nas mglistą pogodą, na szczęście nie padało. Jeszcze. Zaopatrzeni w niezbędny ekwipunek przeciwdeszczowy wyruszyliśmy na spotkanie z przygodą.
Na początek mała sesja zdjęciowa pod Kolumną Zygmunta, potem zwiedzanie Zamku Królewskiego, który naprawdę wygląda wspaniale, a potem Starówka. Dzielnie dźwigaliśmy niezbędny sprzęt przeciwdeszczowy, ale nie padało. Jeszcze. Nasza przewodniczka zabrała nas na krótki spacer po Starym Mieście.
Po trzech godzinach chodzenia szybkim krokiem po Krakowskim Przedmieściu, oglądania pomników, kamienic poczuliśmy ciężar naszych przeciwdeszczowych płaszczyków. Na szczęście nie padało. Jeszcze. Za to wyszło słońce, zrobiło się upalnie i musieliśmy zdj
Ewakuacja
W dniu 28 maja 2013 roku odbył się trening w ewakuacji z obiektu szkolnego pod okiem przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej. Ewakuacja pozwoliła sprawdzić przygotowanie, organizacje i przebieg działań mających na celu właściwe postępowanie w obliczu mogących wystąpić zagrożeń. Specjaliści z PSP wysoko ocenili bezpieczeństwo w obiekcie i sprawność przebiegu ewakuacji. Po skończonej akcji ratowniczej uczniowie mogli obejrzeć i zasiąść za kierownicą 5 wozów bojowych straży pożarnej, które brały udział w ćwiczeniach.
Wsparcie dla Gabrysia
25 maja 2013r. zakończyła się akcja pomocy rodzinie Gabrysia prowadzona w naszej szkole od września 2012 pod kierownictwem A. Kowalskiej. Uczniowie zbierali nakrętki od plastikowych butelek, żeby przekazać je rodzinie chorego chłopca i pomóc im uzyskać pieniądze na jego rehabilitację. Łącznie zostało zebrane 50 kg nakrętek.
KONKURS PLASTYCZNY
Rok 2013 to rok Juliana Tuwima. Biblioteka szkolna brała udział w konkursie plastycznym "Bohaterowie wierszy Juliana Tuwima" organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ciechanowie.
Oto osoby wyróżnione w konkursie:
Paulina Gałecka- kl VI
Daniel Wójcik- kl II
Ewelina Sobierajska i Weronika Olszewska- kl III
Patrycja Galinatys i Weronika Skalska - kl I
Wycieczki
Czerwiec upłynie w naszej szkole pod znakiem wycieczek krajoznawczych.
Piękno polskich krajobrazów będą mogli podziwiać uczniowie klas O-III, którzy spędzą cudowny dzień w JuraParku w Solcu (10 czerwca). Uczniowie klas IV-VI wybiorą się 6 czerwca na wycieczkę do stolicy.
Witaj przygodo!
Konkurs Recytatorski w Kosinach Starych
Gminny Konkurs Recytatorski w Kosinach Starych odbył się już po raz jedenasty. Tegoroczna edycja pod hasłem "Strofy o Mazowszu" była szczęsliwa dla naszych ośmiorga recytatorów. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale.
Julka Przybyszewska i Kuba Gołębiowski bez najmniejszego śladu tremy wystąpili przed publicznością i, jak wszystkie przedszkolaki biorące udział w konkursie, otrzymali wyróżnienie. W kategorii klas I-III zaszczytne III miejsce przypadło Wiktorii Rudnickiej. Jury zachwyciło się również deklamacją Aleksandry Dejewskiej i przyznało jej II miejsce w kategoriii klas IV-VI. Specjalne słowa uznania skierował do niej ksiądz Hubert Komorowski, jeden z jurorów.
Wszystkim recytatorom, czyli Julii Przybyszewskiej, Kubie Gołębiowskiemu, Aleksowi Iwańskiemu, Julii Żuchyńskiej, Wiktorii Rudnickiej, Aleksandrze Dejewskiej, Wiktorii Iwańskiej i Paulinie Gał
Dzień Ziemi
Dziś uroczyście obchodziliśmy Dzień Ziemi. Tegoroczne święto obchodzone było pod hasłem „Elektroodpady- proste zasady”. Przez ponad tydzień wszyscy uczniowie szkoły przygotowywali się do tego dnia. Stał się okazją do fantastycznej nauki poprzez zabawę.
Klasa IV pod opieką pani Anny Kowalskiej przygotowała ciekawy i edukacyjny apel. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce ekologicznej na tle pięknej dekoracji.
Potem pani Kowalska podsumowała wyniki konkursów ekologicznych, w których brali udział liczni chętni. Szkolny korytarz ozdobiony był plakatami przygotowanymi przez klasy IV-VI, nawiązującymi do hasła tegorocznego Dnia Ziemi. Na wystawie można było obejrzeć Ekoludki- zwierzątka wykonane z materiałów odpadowych. Przedszkolaki w fantazyjnych przebraniach wzięły udział w paradzie zwierząt. Wszyscy uczestnicy ekologicznych konkursów zostali nagrodzeni ekol
Godziny dzwonków
Niedziela 20.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 654157