Konkurs Recytatorski w Kosinach Starych
Gminny Konkurs Recytatorski w Kosinach Starych odbył się już po raz jedenasty. Tegoroczna edycja pod hasłem "Strofy o Mazowszu" była szczęsliwa dla naszych ośmiorga recytatorów. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale.
Julka Przybyszewska i Kuba Gołębiowski bez najmniejszego śladu tremy wystąpili przed publicznością i, jak wszystkie przedszkolaki biorące udział w konkursie, otrzymali wyróżnienie. W kategorii klas I-III zaszczytne III miejsce przypadło Wiktorii Rudnickiej. Jury zachwyciło się również deklamacją Aleksandry Dejewskiej i przyznało jej II miejsce w kategoriii klas IV-VI. Specjalne słowa uznania skierował do niej ksiądz Hubert Komorowski, jeden z jurorów.
Wszystkim recytatorom, czyli Julii Przybyszewskiej, Kubie Gołębiowskiemu, Aleksowi Iwańskiemu, Julii Żuchyńskiej, Wiktorii Rudnickiej, Aleksandrze Dejewskiej, Wiktorii Iwańskiej i Paulinie Gał
Dzień Ziemi
Dziś uroczyście obchodziliśmy Dzień Ziemi. Tegoroczne święto obchodzone było pod hasłem „Elektroodpady- proste zasady”. Przez ponad tydzień wszyscy uczniowie szkoły przygotowywali się do tego dnia. Stał się okazją do fantastycznej nauki poprzez zabawę.
Klasa IV pod opieką pani Anny Kowalskiej przygotowała ciekawy i edukacyjny apel. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce ekologicznej na tle pięknej dekoracji.
Potem pani Kowalska podsumowała wyniki konkursów ekologicznych, w których brali udział liczni chętni. Szkolny korytarz ozdobiony był plakatami przygotowanymi przez klasy IV-VI, nawiązującymi do hasła tegorocznego Dnia Ziemi. Na wystawie można było obejrzeć Ekoludki- zwierzątka wykonane z materiałów odpadowych. Przedszkolaki w fantazyjnych przebraniach wzięły udział w paradzie zwierząt. Wszyscy uczestnicy ekologicznych konkursów zostali nagrodzeni ekol
We wtorek 30 kwietnia wszyscy uczniowie klas I-III oraz IV-VI naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w uroczystym apelu. Julia Siejka przywitała zebranych, a następnie odśpiewaliśmy hymn Polski.
Przedstawienie upamiętniało doniosłe wydarzenia sprzed lat- uchwalenie Konstytucji 3 maja. Historia naszego kraju została przedstawiona za pomocą pięknych literackich tekstów, a także piosenek.
Dzięki takim spotkaniom możemy na nowo przypomnieć sobie wagę historycznych wydarzeń. Oprawę artystyczną apelu przygotowała pani Barbara Grabowska.
9 kwietnia w Miejskim Domu Kultury odbyły się Eliminacje Powiatowe XXXVI Konkursu Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA.
Jest to największy konkurs recytatorski na Mazowszu, który popularyzuje i promuje język ojczysty, a także przyczynia się do rozwoju czytelnictwa. W rywalizacji wzięło udział 47 recytatorów z miasta i powiatu. Poziom konkursu jak zawsze był wysoki.
Naszą szkołę w konkursie reprezentowały Wiktoria Rudnicka (klasy 0-III), Aleksandra Dejewska i Wiktoria Iwańska (klasy IV-VI). Dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze. Przeżyły niesamowitą przygodę, a nawet udzieliły wywiadu niczym prawdziwe gwiazdy sceny. Wiktoria Iwańska zyskała uznanie w oczach surowego jury i otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu!
Zdjęcia z konkursu i naszą laureatkę można obejrzeć na stronie: MDK.
Za oknami wciąż zima, ale w kalendarzu i w naszych sercach niepodzielnie panuje wiosna. 21 marca wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły witali tę piękną porę roku.
Dzień był pełen wrażeń i emocji za sprawą konkursów przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas 0-III odgadywali wiosenne zagadki i brali udział w konkursach zręcznościowych. Klasy IV-VI wykonywały wiosenny makijaż. Przebojowy wyścig mumii zakończył się zwycięstwem klasy VI. Wszystkie klasy przygotowały małe Marzanny- prawdziwe arcydzieła. Cała szkoła tonęła w papierze toaletowym i słomie- niechybny znak, że zabawa była przednia.
Ale gwoździem programu było karaoke. Liczna grupa wykonawców zaprezentowała swoje talenty wokalne. Rozentuzjazmowana publiczność żywiołowo oklaskiwała odważnych uczestników przeglądu wokalnego.
DZIEŃ WIOSNY
W dniu 21 marca w czwartek przywitamy w naszej szkole
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY.
Wszyscy w tym dniu przyjdziemy w wiosennym nastroju
i z plecakiem pełnym humoru.
Samorząd Szkolny zaplanował kilka wiosennych konkurencji
i liczy, że wszyscy będziecie się wspaniale bawić.
ZAPISY DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
Uwaga Rodzice!
Informuję, że rozpoczęły się zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego.
Zapisy na rok szkolny 2013/2014 trwają do 05.04.2013r.
Zainteresowanych rodziców zapraszamy do sekretariatu szkoły po wnioski.
Szkolny Tydzień Polszczyzny
W czwartek 28 lutego w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Rozgrywany był w dwóch kategoriach:klasy I-III i IV-VI.
Wszyscy biorący udział w konkursie zaprezentowali się z jak najlepszej strony i za swoje występy zebrali gromkie brawa.
Jury po burzliwych obradach przyznało następujące nagrody.
Szkolny Tydzień Polszczyzny
W ramach Szkolnego Tygodnia Polszczyzny (od 21 do 27 lutego) w szkole przeprowadzono Konkurs Językowy.
Uczniowie codziennie bawili się w nauczycieli języka polskiego, poprawiając zdania z błędami językowymi, ortograficznymi, interpunkcyjnymi i logicznymi. Za zdobycie wszystkich punktów (27) przewidziana była nagroda specjalna. Niestety pozostanie ona tajemnicą, ponieważ nikomu nie udało się dokonać tej sztuki.
Cała Polska czyta dzieciom
Uczniowie klas I-III biorą udział w zespołowym
Konkursie Czytelniczym "Książka- przyjaciel prawdziwy". Konkurs jest częścią ogólnopolskiej kampanii Cała Polska czyta dzieciom.
Został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.W roku 2013 książką konkursową jest I tom serii SOLILANDIA pt. "Pamiętnik wielickiego skrzata", autorstwa Beaty Kołodziej.
W ramach przygotowania do konkursu nauczyciele najpierw czytają dzieciom książkę na głos, a następnie omawiają z dziećmi konkretne zagadnienia, zgodnie ze wskazówkami zawartymi w materiałach pomocniczych.
CELE Ogólnopolskiego Konkursu czytelniczego Książka- przyjaciel prawdziwy
Moda na polszczyznę
Konkurs językowy dla klas IV-VI
Podczas Szkolnego Tygodnia Polszczyzny odbędzie się również
Konkurs Językowy.Cele:
Celem konkursu jest sprawdzenie umiejętności poprawnego posługiwania się językiem polskim, rozwijanie zainteresowania współczesną polszczyzną, wzbogacanie słownictwa, skłanianie młodzieży do zabawy słowem i zgłębiania tajników polskiej gramatyki, ortografii i słowotwórstwa, a także wyłonienie mistrza języka polskiego.
MODA NA POLSZCZYZNĘ
Zachęcamy pięknie czytających uczniów do wzięcia udziału w konkursie zorganizowanym w ramach SZKOLNEGO TYGODNIA POLSZCZYZNY( 21-28 lutego)!
Regulamin Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania
kategorie: klasy I – III, klasy IV-VI
Organizator: p. Beata Klimek, p. Anna Klimkowska
Cele konkursu:
KONKURS- SERCE WALENTYNKOWE, wiersz
Dziękujemy Wam serdecznie za udział w konkursach walentynkowych.
Oto wyniki.
Konkurs na najładniejszy wiersz miłosny
Julia Siejka i Paulina GałeckaKonkurs na najpiękniejsze serce walentynkowe
I miejsce
Wiktoria Rudnicka, Julia ŻuchyńskaII miejsce
Maja Ołów, Zuzia Ołów
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 LUTEGO TO MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO, który został ustanowiony w 1999r. dla podkreślenia bogactwa różnorodności językowej świata, a także w celu zwrócenia uwagi na liczbę języków zagrożonych i ginących.
Na świecie istnieje około 6,5 tys. języków, z których połowa jest tak rzadko używana, iż mogą zniknąć w ciągu kilku następnych pokoleń.
Choinka
W sobotę 26 stycznia nasi uczniowie brali udział w zabawie choinkowej. Wielbicieli zabawy nie wystraszył gęsto padający śnieg ani trzaskający mróz. Uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i mieszkańcy Głużku szczelnie wypełnili salę Domu Kultury bajkowo udekorowaną przez panią Iwonę Mizerską.
Zgodnie ze szkolną tradycją zabawę zainaugurował występ uczniów klas 0-III. W tym roku najmłodsi zaprezentowali się w urokliwej inscenizacji na podstawie książki „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Warto podkreślić, że na scenie wystąpiły wszystkie dzieci z klas 0-III.
Tegoroczne przedstawienie było wyśmienite. Aktorzy wyglądali wspaniale w kostiumach, które wyczarowały ich mamy. Piękna scenografia, świetna reżyseria przedstawienia i znakomita gra aktorska to zasługa pani Mirosławy Lipińskiej, pani Teresy Załogi, pani Anny Dąbrowskiej i pani Małgorzaty Janikowskiej.
Ferie w szkole
Harmonogram ferii zimowych
1. Wtorek 29.01.2013r.
Prowadzący: Jacek Wiśniewski
Uczestnicy: chłopcy z klas IV - VI
Gminny turniej gier zespołowych chłopców klas IV – VI.
2. Środa 30.01.2013r.
Prowadzący: Jacek Wiśniewski
Uczestnicy: chłopcy z klas IV - VI
Gminny turniej gier zespołowych chłopców klas IV – VI.
Godziny dzwonków
Piątek 27.12.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 633419