Strona główna
Wycieczka do Warszawy
Wróciliśmy cali i zdrowi z wycieczki do stolicy. Jak było? Oceńcie sami.
Wyruszyliśmy w drogę o siódmej. Siedemnastka niewyspanych, ale pełnych entuzjazmu podróżników. Warszawa przywitała nas mglistą pogodą, na szczęście nie padało. Jeszcze. Zaopatrzeni w niezbędny ekwipunek przeciwdeszczowy wyruszyliśmy na spotkanie z przygodą.
Na początek mała sesja zdjęciowa pod Kolumną Zygmunta, potem zwiedzanie Zamku Królewskiego, który naprawdę wygląda wspaniale, a potem Starówka. Dzielnie dźwigaliśmy niezbędny sprzęt przeciwdeszczowy, ale nie padało. Jeszcze. Nasza przewodniczka zabrała nas na krótki spacer po Starym Mieście.
Po trzech godzinach chodzenia szybkim krokiem po Krakowskim Przedmieściu, oglądania pomników, kamienic poczuliśmy ciężar naszych przeciwdeszczowych płaszczyków. Na szczęście nie padało. Jeszcze. Za to wyszło słońce, zrobiło się upalnie i musieliśmy zdj
Ewakuacja
W dniu 28 maja 2013 roku odbył się trening w ewakuacji z obiektu szkolnego pod okiem przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej. Ewakuacja pozwoliła sprawdzić przygotowanie, organizacje i przebieg działań mających na celu właściwe postępowanie w obliczu mogących wystąpić zagrożeń. Specjaliści z PSP wysoko ocenili bezpieczeństwo w obiekcie i sprawność przebiegu ewakuacji. Po skończonej akcji ratowniczej uczniowie mogli obejrzeć i zasiąść za kierownicą 5 wozów bojowych straży pożarnej, które brały udział w ćwiczeniach.
Wsparcie dla Gabrysia
25 maja 2013r. zakończyła się akcja pomocy rodzinie Gabrysia prowadzona w naszej szkole od września 2012 pod kierownictwem A. Kowalskiej. Uczniowie zbierali nakrętki od plastikowych butelek, żeby przekazać je rodzinie chorego chłopca i pomóc im uzyskać pieniądze na jego rehabilitację. Łącznie zostało zebrane 50 kg nakrętek.
KONKURS PLASTYCZNY
Rok 2013 to rok Juliana Tuwima. Biblioteka szkolna brała udział w konkursie plastycznym "Bohaterowie wierszy Juliana Tuwima" organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ciechanowie.
Oto osoby wyróżnione w konkursie:
Paulina Gałecka- kl VI
Daniel Wójcik- kl II
Ewelina Sobierajska i Weronika Olszewska- kl III
Patrycja Galinatys i Weronika Skalska - kl I
Wycieczki
Czerwiec upłynie w naszej szkole pod znakiem wycieczek krajoznawczych.
Piękno polskich krajobrazów będą mogli podziwiać uczniowie klas O-III, którzy spędzą cudowny dzień w JuraParku w Solcu (10 czerwca). Uczniowie klas IV-VI wybiorą się 6 czerwca na wycieczkę do stolicy.
Witaj przygodo!
Konkurs Recytatorski w Kosinach Starych
Gminny Konkurs Recytatorski w Kosinach Starych odbył się już po raz jedenasty. Tegoroczna edycja pod hasłem "Strofy o Mazowszu" była szczęsliwa dla naszych ośmiorga recytatorów. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale.
Julka Przybyszewska i Kuba Gołębiowski bez najmniejszego śladu tremy wystąpili przed publicznością i, jak wszystkie przedszkolaki biorące udział w konkursie, otrzymali wyróżnienie. W kategorii klas I-III zaszczytne III miejsce przypadło Wiktorii Rudnickiej. Jury zachwyciło się również deklamacją Aleksandry Dejewskiej i przyznało jej II miejsce w kategoriii klas IV-VI. Specjalne słowa uznania skierował do niej ksiądz Hubert Komorowski, jeden z jurorów.
Wszystkim recytatorom, czyli Julii Przybyszewskiej, Kubie Gołębiowskiemu, Aleksowi Iwańskiemu, Julii Żuchyńskiej, Wiktorii Rudnickiej, Aleksandrze Dejewskiej, Wiktorii Iwańskiej i Paulinie Gał
Dzień Ziemi
Dziś uroczyście obchodziliśmy Dzień Ziemi. Tegoroczne święto obchodzone było pod hasłem „Elektroodpady- proste zasady”. Przez ponad tydzień wszyscy uczniowie szkoły przygotowywali się do tego dnia. Stał się okazją do fantastycznej nauki poprzez zabawę.
Klasa IV pod opieką pani Anny Kowalskiej przygotowała ciekawy i edukacyjny apel. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce ekologicznej na tle pięknej dekoracji.
Potem pani Kowalska podsumowała wyniki konkursów ekologicznych, w których brali udział liczni chętni. Szkolny korytarz ozdobiony był plakatami przygotowanymi przez klasy IV-VI, nawiązującymi do hasła tegorocznego Dnia Ziemi. Na wystawie można było obejrzeć Ekoludki- zwierzątka wykonane z materiałów odpadowych. Przedszkolaki w fantazyjnych przebraniach wzięły udział w paradzie zwierząt. Wszyscy uczestnicy ekologicznych konkursów zostali nagrodzeni ekol
We wtorek 30 kwietnia wszyscy uczniowie klas I-III oraz IV-VI naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w uroczystym apelu. Julia Siejka przywitała zebranych, a następnie odśpiewaliśmy hymn Polski.
Przedstawienie upamiętniało doniosłe wydarzenia sprzed lat- uchwalenie Konstytucji 3 maja. Historia naszego kraju została przedstawiona za pomocą pięknych literackich tekstów, a także piosenek.
Dzięki takim spotkaniom możemy na nowo przypomnieć sobie wagę historycznych wydarzeń. Oprawę artystyczną apelu przygotowała pani Barbara Grabowska.
9 kwietnia w Miejskim Domu Kultury odbyły się Eliminacje Powiatowe XXXVI Konkursu Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA.
Jest to największy konkurs recytatorski na Mazowszu, który popularyzuje i promuje język ojczysty, a także przyczynia się do rozwoju czytelnictwa. W rywalizacji wzięło udział 47 recytatorów z miasta i powiatu. Poziom konkursu jak zawsze był wysoki.
Naszą szkołę w konkursie reprezentowały Wiktoria Rudnicka (klasy 0-III), Aleksandra Dejewska i Wiktoria Iwańska (klasy IV-VI). Dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze. Przeżyły niesamowitą przygodę, a nawet udzieliły wywiadu niczym prawdziwe gwiazdy sceny. Wiktoria Iwańska zyskała uznanie w oczach surowego jury i otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu!
Zdjęcia z konkursu i naszą laureatkę można obejrzeć na stronie: MDK.
Za oknami wciąż zima, ale w kalendarzu i w naszych sercach niepodzielnie panuje wiosna. 21 marca wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły witali tę piękną porę roku.
Dzień był pełen wrażeń i emocji za sprawą konkursów przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas 0-III odgadywali wiosenne zagadki i brali udział w konkursach zręcznościowych. Klasy IV-VI wykonywały wiosenny makijaż. Przebojowy wyścig mumii zakończył się zwycięstwem klasy VI. Wszystkie klasy przygotowały małe Marzanny- prawdziwe arcydzieła. Cała szkoła tonęła w papierze toaletowym i słomie- niechybny znak, że zabawa była przednia.
Ale gwoździem programu było karaoke. Liczna grupa wykonawców zaprezentowała swoje talenty wokalne. Rozentuzjazmowana publiczność żywiołowo oklaskiwała odważnych uczestników przeglądu wokalnego.
DZIEŃ WIOSNY
W dniu 21 marca w czwartek przywitamy w naszej szkole
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY.
Wszyscy w tym dniu przyjdziemy w wiosennym nastroju
i z plecakiem pełnym humoru.
Samorząd Szkolny zaplanował kilka wiosennych konkurencji
i liczy, że wszyscy będziecie się wspaniale bawić.
ZAPISY DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
Uwaga Rodzice!
Informuję, że rozpoczęły się zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego.
Zapisy na rok szkolny 2013/2014 trwają do 05.04.2013r.
Zainteresowanych rodziców zapraszamy do sekretariatu szkoły po wnioski.
Szkolny Tydzień Polszczyzny
W czwartek 28 lutego w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Rozgrywany był w dwóch kategoriach:klasy I-III i IV-VI.
Wszyscy biorący udział w konkursie zaprezentowali się z jak najlepszej strony i za swoje występy zebrali gromkie brawa.
Jury po burzliwych obradach przyznało następujące nagrody.
Szkolny Tydzień Polszczyzny
W ramach Szkolnego Tygodnia Polszczyzny (od 21 do 27 lutego) w szkole przeprowadzono Konkurs Językowy.
Uczniowie codziennie bawili się w nauczycieli języka polskiego, poprawiając zdania z błędami językowymi, ortograficznymi, interpunkcyjnymi i logicznymi. Za zdobycie wszystkich punktów (27) przewidziana była nagroda specjalna. Niestety pozostanie ona tajemnicą, ponieważ nikomu nie udało się dokonać tej sztuki.
Cała Polska czyta dzieciom
Uczniowie klas I-III biorą udział w zespołowym
Konkursie Czytelniczym "Książka- przyjaciel prawdziwy". Konkurs jest częścią ogólnopolskiej kampanii Cała Polska czyta dzieciom.
Został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.W roku 2013 książką konkursową jest I tom serii SOLILANDIA pt. "Pamiętnik wielickiego skrzata", autorstwa Beaty Kołodziej.
W ramach przygotowania do konkursu nauczyciele najpierw czytają dzieciom książkę na głos, a następnie omawiają z dziećmi konkretne zagadnienia, zgodnie ze wskazówkami zawartymi w materiałach pomocniczych.
CELE Ogólnopolskiego Konkursu czytelniczego Książka- przyjaciel prawdziwy
Godziny dzwonków
Środa 09.07.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 673086