• Książki do biblioteki

• Książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa są już w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej w Głużku

W październiku 2017r. dotarły do naszej szkoły niecierpliwie oczekiwane nowości wydawnicze w ilości 181 egzemplarzy.Zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zakupu można było dokonać dzięki temu, iż nasza szkoła zgłosiła swój udział w programie rządowym, skąd otrzymała 2480  złotych, oraz 620  złotych otrzymała od organu prowadzącego szkołę – Gminę Wiśniewo. Po rozpakowaniu książek z kartonów i ich przeliczeniu odbyła się ich wystawa w celu zapoznania uczniów z nowymi książkami. Wiele pozycji nowo zakupionych do biblioteki pochodzi z czerwcowego wyboru samych uczniów oraz wychowawców, nauczycieli, polonistów i rodziców, z wcześniej opracowanych przez bibliotekę szkolną propozycji.  Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Niektórzy uczniowie rezerwowali sobie wybrane książki, jako pierwsze które przeczytają. Miło było popatrzeć jaka radość panowała wśród uczniów na widok tych nowości. A jest ich sporo zarówno dla starszych, jak i młodszych uczniów naszej szkoły. Są wśród nich książki przygodowe, detektywistyczne, przyrodnicze, historyczne,  fantastyczne, bajki klasyczne i terapeutyczne itd. można byłoby wymieniać.