• Pracownia komputerowa

• Pracownię komputerową pozyskaliśmy z Europejskiego Funduszu Społecznego

Europejski Fundusz Społeczny wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej od kilku lat realizował projekt wyposażania szkół w nowoczesny sprzęt komputerowy pod nazwą: "Pracownie komputerowe dla szkół"

Korzystając z tej okazji napisaliśmy projekt, dzięki któremu  nasza szkoła w 2008 roku również pozyskała, ze środków Unii Europejskiej, supernowoczesną pracownię komputerową.

Pracownia komputerowa wyposażona jest w serwer, 10 zestawów uczniowskich i przenośny zestaw multimedialny - laptop i projektor. Komputery posiadają zainstalowany system operacyjny Windows Vista oraz pakiet MS Office 2007.Serwery pracują pod kontrolą systemu SBS 2003.
          Pracownia komputerowa  tworzy sieć komputerową, która posiada dostęp do szerokopasmowego Internetu, a także umożliwia szybką wymianę plików i współdzielenie drukarek.

Pracownia komputerowa umożliwia:
          -przygotowanie uczniów do życia w globalnym społeczeństwie informacji poprzez zapewnienie możliwości korzystania z   technologii informacyjnej i komunikacyjnej w uczeniu się i rozwiązywaniu problemów,
          -umożliwienie realizacji zadań szkoły wynikających z nauczania technologii informacyjnej, informatyki i innych przedmiotów,
          -wdrażanie uczniów do samokształcenia i samodzielnego poszukiwania informacji oraz promowanie różnych form komunikacji z wykorzystaniem lokalnej i globalnej sieci komputerowej,
          -umożliwienie uczniom, nauczycielom i środowisku lokalnemu dostępu do Internetu poza systemem lekcyjnym,
          -pomoc w pracy wychowawczej szkoły poprzez wspieranie procesów integracji uczniów,
          -podniesienie jakości edukacji w kontekście możliwości wynikających z członkostwa w UE,
          -promowanie wykorzystania technologii informacyjnej w nauczaniu innych przedmiotów w różnych wariantach organizacyjnych (lekcje w pracowni komputerowej, lekcje poza pracownią z wykorzystaniem komputera przenośnego i projektora).

Jesteśmy przekonani, że otrzymany przez placówkę sprzęt dobrze przysłuży się uczniom naszej szkoły, pozwalając zdobywać przez nich tak ważne w codziennym życiu i pracy zawodowej informatyczne umiejętności.