Podręczniki wraz z materiałami ćwiczeniowymi do klasy I, II, III, IV i V kupowane są przez szkołę.
Rodzice kupują podręczniki i materiały ćwiczeniowe do oddziału przedszkolnego i klasy VI oraz do wszystkich klas religię.
Podręczniki wraz z materiałami ćwiczeniowymi do klasy I, II, III, IV i V kupowane są przez szkołę.
Rodzice kupują podręczniki i materiały ćwiczeniowe do oddziału przedszkolnego i klasy VI oraz do wszystkich klas religię.
Rok szkolny nieubłaganie zbliża się ku końcowi, nadszedł zatem czas na wyniki sprawdzianu szóstoklasisty.
W tym roku jest nam szczególnie miło je przekazywać, gdyż obecna klasa VI uzyskała najlepszy wynik w historii naszej szkoły. Wynik szóstoklasistów z części pierwszej sprawdzianu jest lepszy niż średni wynik w gminie, powiecie, województwie i kraju.
A oto szczegółowe wyniki z języka polskiego i matematyki!
|
SP Głużek |
gmina |
powiat |
województwo |
kraj |
polski |
77,5 % |
72,8 % |
68,2 % |
73,3 % |
71% |
matematyka |
57,5 % |
54,9 % |
48,9 % |
58,4 % |
54 % |
razem |
67,9 % |
64,1 % |
58,8 % |
66,1 % |
63 % |
Sprawdzian z języka angielskiego wypadł równie dobrze.
|
SP Głużek |
gmina |
powiat |
województwo |
kraj |
angielski |
72,2 % |
66,4 % |
62,6 % |
75 % |
71 % |
Najlepsi szóstoklasiści w tym roku szkolnym to:
1. Natalia Gorlewska polski 95% matematyka 100% angielski 100%
2. Wiktor Baliński polski 95% matematyka 100% angielski 98%
3. Weronika Olszewska polski 100% matematyka 85% angielski 98%
Gratulujemy!!!
W piątek 17 czerwca uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
Nasza wyprawa rozpoczęła się o godzinie 8.30, zgodnie z planem. Podróż minęła szybko. Warszawa powitała nas piękną, słoneczną pogodą. Na szczęście pierwszym punktem wycieczki były Łazienki. Łatwo było znieść upał spacerując pięknymi alejkami, wśród wysokich drzew. Pani przewodnik pokazała nam najpiękniejsze miejsca parku, opowiedziała wiele ciekawych historyjek. Największą atrakcją okazały się oswojone wiewiórki, które karmiliśmy orzeszkami dostarczonymi przez naszą przewodniczkę
.
Potem udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Czekaliśmy na swoją kolej, gdy spotkała nas pierwsza niespodzianka. Deszcz. Ulewa. Nawałnica. Oberwanie chmury. Pompa. Potop. Żadne z tych słów nie pokazuje w pełni, jak wiele wody i jak nagle wylało się na nas z nieba. Zanim wyjęliśmy parasole, płaszcze przeciwdeszczowe i skryliśmy się pod dach, większość z nas była mokra. To była przygoda! Na szczęście najbardziej zamoczeni nieszczęśnicy mieli ubranie na zmianę ( wśród przewidujących nie znalazły się niestety nauczycielki). Muzeum wywarło pozytywne wrażenie na wszystkich, chłopcy zainteresowali się zwłaszcza uzbrojeniem. Po wyjściu powitało nas piękne słońce.
Wysuszeni i zadowoleni udaliśmy się do Ogrodu Saskiego, zrobiliśmy małą sesję zdjęciową przy fontannie i obejrzeliśmy Grób Nieznanego Żołnierza. Tu czekała nas druga, znacznie przyjemniejsza niespodzianka- udało nam się obejrzeć zmianę warty.
Kolejnym punktem wyprawy była Niewidzialna wystawa. Intrygująca nazwa, prawda? Wystawa jest naprawdę niewidzialna, ponieważ oglądamy ją w całkowitej ciemności. Przez godzinę możemy zobaczyć świat w taki sposób, jak robią to osoby niewidome i niedowidzące. Zamiast wzroku musieliśmy wykorzystywać nasz słuch i dotyk, co na początku wcale nie było takie proste. Nasi przewodnicy byli osobami niewidomymi, wspaniale pokierowali naszym zwiedzaniem. Opowiedzieli o swoim życiu i pokazali, jak dobrze radzą sobie pomimo utraty wzroku. Ta godzina spędzona w ciemnościach była ekscytująca, niezapomniana i wyjątkowa, i wiele nas nauczyła.
Przed wyjazdem do domu udaliśmy się do restauracji McDonald's, a potem ruszyliśmy w drogę powrotną.
To była niezapomniana wyprawa, pełna przygód i niespodzianek.Długo będziemy ją wspominać.
W piątek 17 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiśniewie odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: najmłodsi stworzyli prace nt. "Moja ulubiona postać z bajki", zaś uczniowie z klas IV-V zaprojektowali okładkę książki Henryka Sienkiewicz "W pustyni i w puszczy". Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.
Laureatami konkursu zostali:
Oddział przedszkolny
I miejsce- Filip Zieliński
III miejsce- Nikola Petrykowska
Klasa I
II miejsce- Ania Żuchyńska
III miejsce- Jessica Sadoch
wyróżnienie- Oliwia Myślińska
Klasa II
III miejsce- Julia Szerszeń
Klasy IV-VI
I miejsce- Weronika Olczak
II miejsce- Sandra Żuchyńska
Miło nam poinformować, że w Powiatowym Konkursie
SZLAKIEM POLSKICH PARKÓW NARODOWYCH
dwaj nasi uczniowie osiągnęli duży sukces.
Adam Markuszewski i Wiktor Baliński
zajęli II miejsce.
Gratulujemy!!!!!!
Samorząd Uczniowski w trakcie roku szkolnego angażuje uczniów w działania kreujące u dzieci dobre postawy, uczące poszanowania dla innych ludzi, ich uczuć i praw, a także premiujące zachowania prospołeczne i wolontariat. W tym roku braliśmy udział w dwóch ważnych akcjach, a nasze starania zostały zauważone.
Towarzystwo Nasz Dom przesłało naszym uczniom serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za ogromny wkład w XVI edycję Ogólnopolskiej Akcji Góra Grosza. Także Unicef podziękował nam za udział w akcji MALI UCZNIOWIE IDĄ DO SZKOŁY i przyznał tytuł Społecznie Zaangażowanej Placówki.
Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali na sukces tych przedsięwzięć.
Samorząd Uczniowski
Nasza szkoła w tym roku szkolnym uczestniczyła w projekcie
BEZPIECZNA I PRZYJAZNA SZKOŁA.
BEZPIECZNY UCZEŃ.
Projekt miał na celu szerzenie wśród dzieci bezpiecznych postaw i zachowań w szkole, na drodze, w domu i na wakacjach, poszezrzenie wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy, kształtowanie świadomości bezpiecznego korzystania z komputera, Internetu i telewizji oraz przeciwdziałanie przemocy.
8 czerwca 2016 r. gościliśmy w naszej szkole panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniewie. Poprowadziły one warsztaty plastyczne dla uczniów klas O-III. Pod ich okiem dzieci wykonały przepiękne laurki z okazji zbliżającego się Dnia Taty.
Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przeprowadzenie zajęć i zapraszamy do dalszej współpracy.
2 czerwca 2016 r. odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klas 0-III.
Liczne konkurencje sportowe, np. WYŚCIGI KELNERÓW, BIEGI Z LODAMI, SADZENIE ZIEMNIAKÓW oraz wspólne budowanie zamków z klocków dostarczyły wszystkim uczestnikom wiele emocji.
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Wspólnie spędzony czas nie tylko sprawił dzieciom dużo radości, ale był też doskonałą nauką współdziałania w grupie oraz okazją do lepszego poznania się i pogłębienia pozytywnych relacji.
W środę pierwszego czerwca obchodziliśmy uroczyście Dzień Dziecka. Pogoda nas nie zawiodła, więc uczniowie w dniu swojego święta mogli oddać się w pełni swoim ulubionym aktywnościom.
Klasy IV -VI rozegrały turniej o miano najbardziej wysportowanej klasy w szkole. Rywalizacja toczyła się w piłce nożnej i koszykówce, a zwycięsko wyszła z niej klasa VI. Drugie miejsce na podium wywalczyła klasa IV, a trzecie klasa V.
W tym czasie uczniowie klas 0-III tworzyli dzieła malarskie. Dziewczynki- zainspirowane zmianami zachodzącymi w przyrodzie- malowały wiosenną łąkę. Chłopcy z kolei przenieśli się myślami w kosmos, a następnie przedstawili w sposób malarski swoje niezwykłe przemyślenia. Okazało się, że czarna z pozoru przestrzeń kosmiczna jest wszechświatem niezwykłych kolorów.
Potem wszyscy mogli zregenerować siły- kiełbaska z grilla i lody zapewniły każdemu dobry humor. Po posiłku klasa VI otworzyła salon kosmetyczny. Chętni, a było ich wielu, mogli poprosić o ciekawą fryzurę i makijaż. Prawdziwym hitem, zwłaszcza dla najmłodszych, było malowanie twarzy.
Wspólna zabawa na placu zabaw i tworzenie kredowych obrazów na asfalcie zakończyło ten wspaniały dzień.
Jak co roku w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Głównym celem konkursu jest szeroka popularyzacja matematyki. „Kangur” w niezawodny sposób integruje młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania. Organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu.
Dwóch uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienia. Są to Wiktor Baliński z klasy VI i Jakub Gołębiowski z klasy III.
Wszyscy uczniowie bezpośrednio po zakończeniu konkursu otrzymali upominki.
Zapraszam wszystkich do udziału w kolejnej edycji konkursu KANGUR 2017 !
25 maja obchodziliśmy w szkole jedno z najpiękniejszych świąt w roku- Dzień Matki.
Z tej okazji uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I-III przygotowali część artystyczną, w któej pięknymi wierszami, scenkami i piosenkami wyrazili mamom swoją miłość i szacunek. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie mamom własnoręcznoie przygotowanych laurek. Dzień ten był pełen wzruszeń i uścisków, przebiegał w atmosferze ciepła i miłości. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.
Poniedziałek 23 maja upłynął w szkole wyjątkowo szybko i zabawnie. Samorząd Uczniowski zorganizował uczniom rozrywkę w postaci Dnia Księżniczki. Za bohaterki baśni i bajek przebrały się niemal wszystkie dziewczęta, nawet nauczycielki nie oparły się pokusie wcielenia się w baśniową postać i włożenia korony. Szkołę odwiedzili też królowie, książęta i rycerze.
Wszyscy baśniowi przebierańcy wzięli udział w wielu konkursach. Zostali przeegzaminowani ze znajomości baśni. Ich pracowitość i dokładność sprawdziła próba o wiele mówiącej nazwie KOPCIUSZEK. Na koniec wszystkie księżniczki i książęta zaprezentowali się w pokazie mody dworskiej. Jego królową bezapelacyjnie została okrzyknięta Patrycja Różańska z klasy I. Będzie nam miłościwie panować przez najbliższy księżniczkowy rok.
W piątek 20 maja 2016 r. w Starych Kosinach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów: Wiktoria Krzesińska, Mikołaj Przybyszewski , Zuzia Reks, Julia Szerszeń, Kuba Gołębiowski, Nikola Malinowska, Sandra Żuchyńska, Julka Żuchyńska i Aleks Iwański.
Jury doceniło naszych recytatorów. Zajęli następujące miejsca.
Oddział przedszkolny
Wiktoria Krzesińska- wyróżnienie
Klasy I-III
Kuba Gołębiowski- III miejsce
Julia Szerszeń- wyróżnienie
Klasy IV-VI
Sandra Żuchyńska- II miejsce
Druga dostawa jabłek w akcji "Jedz jabłka w szkole i przedszkolu" .
Akcja polega na skierowaniu do szkół i przedszkoli jabłek przez Agencję Rynku Rolnego, które z powodu embarga nie trafiły na rosyjski rynek. Akcja ma również za zadanie promowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów i przedszkolaków.
Zwracam się wiec z prośbą do rodziców o odbiór jabłek dla dzieci w dniach 23.05-25.05.2016r.
Drogie Mamy!
Serdecznie zapraszamy Was na uroczystość z okazji Dnia Matki.
Odbędzie się ona 25 maja (środa) o godzinie 9.00
Uczniowie klas 0-III
Miłość do książek i kultury należy kształtować u dzieci od najmłodszych lat. Czytanie książek rozwija wyobraźnię, bogaci język, uczy abstrakcyjnego myślenia, stymuluje rozwój itd., Warto podjąć się działań sprawiających, by stało się ono dla dzieci prawdziwą przyjemnością. Dlatego też w piątek 13 maja 2016 roku dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Gminną Bibliotekę w Wiśniewie.
Nasze przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, znalazły na półkach książki przeczytane z panią podczas zajęć. Podczas wizyty obejrzały także spektakl teatralny "Sówka mądra główka". Uczestniczyły również w warsztatach czytelniczych, podczas których wykonały zakładki do książek. Wizytę zwieńczyła zabawa na placu zabaw.
Ważnym wydarzeniem dla wszystkich wielbicieli poezji i aktorstwa z naszej szkoły jest od wielu lat Gminny Konkurs Recytatorski w Starych Kosinach. Maj upływa pod znakiem przygotowań do tego święta poezji, a chętnych do reprezentowania szkoły jest tak wielu, że trzeba przeprowadzać szkolne eliminacje.
Nie inaczej było i w tym roku. Do walki o możliwość występu w Kosinach stanęła niemal połowa uczniów naszej szkoły i wszyscy pokazali się z najlepszej strony. Jednak podczas konkursu reprezentować nas mogą 3 osoby w każdej kategorii wiekowej. Wybór były trudny. A oto wyniki eliminacji szkolnych.
Honor występu w Gminnym Konkursie Recytatorskim i zaszczytne miano reprezentatnta Szkoły Podstawowej w Głużku uzyskali:
Oddział przedszkolny:
Wiktoria Krzesińska, Mikołaj Przybyszewski, Zuzanna Reks
Klasy I-III
Jakub Gołębiowski, Nikola Malinowska, Julia Szerszeń
Klasy IV-VI
Aleks Iwański, Julia Żuchyńska, Sandra Żuchyńska
Dnia 10 maja o godzinie 17.00
odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci
z oddziału przedszkolnego i klas I-VI.
Serdecznie zapraszamy!
15 kwietnia dzieci z klas 0-III wyruszyły na wycieczkę do Warszawy. Stolica przywitała nas wspaniałym słońcem i piękną zielenią.
Zwiedzanie zaczęliśmy od warszawskiego Zoo. Spacer po alejkach oraz obserwacja zwierząt z różnych stron świata sprawiła dzieciom wiele radośći. Najbardziej podobały się lemury, lwy i goryle.
Następnie pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Najpierw odwiedziliśmy Planetarium, aby obejrzeć film pt. "Jestemy Kosmitami" w 3D. Projekcja filmu wzbudziła w dzieciach wiele emocji. Przez kilkadziesiąt minut mogli poczuć się jak prawdziwi kosmonauci i odwiedzić odległe galaktyki.
Po obejrzeniu filmu udaliśmy się do głównego budynku, aby tam rozpocząć zwiedzanie wystawy. Uczniowie mogli poznać prawa nauki oraz osiągnięcia techniczne. Samodzielnie przeprowadziliśmy szereg eksperymentów. Największe wrażenie zrobił na dzieciach "mówiący robot", ogniste tornado i eksperymenty z wodą.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy McDonalds, aby zjeść posiłek i pobawić się na placu zabaw.
Wycieczka do Warszawy sprawiła uczniom wiele radości i dostarczyła niezapomnianych wrażeń.
Powered by aSc EduPage