• WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY
          • JASEŁKA W SZKOLE

22 grudnia o godzinie 10:00 odbyło się w naszej szkole świąteczne spotkanie wigilijne. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie jasełkowe przygotowane pod kierunkiem p. Barbary Grabowskiej oraz p. Anny Wilczyńskiej. Przedstawienie rozpoczęło się od tańca z lampionami w wykonaniu klasy IV. Potem nie zabrakło pięknych wierszy oraz kolęd i pastorałek śpiewanych solo i chóralnie. Mali artyści znakomicie śpiewali i recytowali. Wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. Po inscenizacji pan dyrektor Jacek Wiśniewski podziękował aktorom i złożył wszystkim świąteczne życzenia.

• Wigilijnie...

W czwartek, 22 grudnia, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III oraz VI wraz z wychowawcami, tradycyjnie spotkali się już po raz ostatni w starym roku, aby w atmosferze świątecznej serdeczności i radości płynącej z oczekiwania na Narodzenie Pańskie, złożyć sobie świąteczne życzenia podczas wigilii klasowych. Świąteczne spotkania przy wspólnym wigilijnym stole na stałe wpisały się w tradycje naszej szkoły.

• SPOTKANIE WIGILIJNE KLASY CZWARTEJ

16 grudnia w klasie czwartej odbyła się Wigilia Klasowa. Spotkanie rozpoczęło się przypomnieniem najważniejszych tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Później zgodnie z tradycją został odczytany fragment z Pisma Świętego, uczniowie wraz z wychowawcą p. Barbarą Grabowską łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia świąteczne. Następnie wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, na którym były owoce, świąteczne wypieki. Oczywiście nie zabrakło wizyty Mikołaja, który przyniósł wszystkim wymarzone prezenty. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

• ŻYWA LEKCJA HISTORII

16 grudnia 2022 roku naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto” z Lublina.

Uczniowie i nauczyciele obejrzeli pokaz historyczny. Zaprezentowano obyczaje i kulturę epoki oraz uzbrojenie rycerzy. Uczniowie brali czynny udział w tym przedstawieniu – stawali rycerzami, mogli przymierzyć rycerską kolczugę – rodzaj zbroi wykonanej z gęstej plecionki z drobnych stalowych kółek.

• WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

Nieodzownym symbolem Świąt Bożego Narodzenia są kartki bożonarodzeniowe wysyłane do krewnych i przyjaciół. Kartki, szczególnie wykonane samodzielnie, to dziedzictwo kulturowe, które stanowi o naszej tożsamości. Historia kartki świątecznej sięga pierwszej połowy XIX wieku. Wówczas w Anglii powstały pierwsze drukowane kartki bożonarodzeniowe. Dlatego też wychowawczynie zorganizowały w trakcie zajęć lekcyjnych warsztaty plastyczne dla swoich podopiecznych z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I-III. Na przekór wszystkim tym, którzy życzenia świąteczne wysyłają drogą elektroniczną, stworzyli swoje własnoręcznie ozdabiane kartki świąteczne z życzeniami. W odróżnieniu od „szybkiego” sms – w swoją pracę włożyli dużo serca i zaangażowania.

• Konkurs "Choinka w szkole"- CEDROB S.A.

Po kilku latach przerwy po raz kolejny wzięliśmy udział w konkursie świątecznym "Choinka w szkole" organizowanym przez firmę CEDROB S.A. Nasza szkoła zdobyła wyróżnienie.

Finałowa gala konkursu „Choinka w szkole” odbyła się 15 grudnia w zwycięskiej placówce - Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Zielonej. Dyrektor Jacek Wiśniewski odebrał nagrodę - Voucher o wartości 1000 złotych. Nagroda pieniężna zostanie przeznaczona na cele edukacyjne naszej szkoły.

• PIERNIKOWANIE W KLASIE I

• SZLACHETNA PACZKA

Samorząd Uczniowski włączył się do akcji SZLACHETNA PACZKA.

Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Osoby potrzebujące otrzymują paczkę odpowiadającą ich indywidualnym potrzebom.

Pomogliśmy wolontariuszom akcji w zorganizowaniu paczki dla samotnej osoby, wzięliśmy na siebie zakup karmy dla kotka. Udało się nam to dzięki sprzedaży ciastek z wróżbą.

• Mikołajki w klasie II

Uczniowie klasy II pod opieką wychowawczyni mgr Teresy Załogi świętowali klasowe mikołajki dekorując świąteczne pierniki. Dzieciom towarzyszyły mamy, które włączyły się czynnie w pomoc swoim dzieciom. Pierniczki były dekorowane cukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. Każdy wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Po udekorowaniu, każde z dzieci miało okazję skosztować swojego dzieła. Drugoklasistów odwiedził także Mikołaj, który obdarował każdego ucznia słodkim upominkiem.

• MIKOŁAJKI W SZKOLE

6 grudnia od samego rana szkolny korytarz zapełnił się uczniami ubranymi na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. A to wszystko za zasługą akcji Samorządu Uczniowskiego. W klasach i na korytarzu szkolnym można było zauważyć pierwsze dekoracje świąteczne. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas pierwszej i drugiej dekorowali świąteczne pierniczki. Drugoklasistom towarzyszyły mamy, które włączyły się czynnie w pomoc swoim dzieciom. Na stołach pojawił się kolorowy lukier oraz pisaki cukrowe, które pomogły dzieciom w samodzielnym dekorowaniu pierników. Każdy wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Po zakończeniu dekorowania pierników przyszedł w końcu czas na degustację.
            Dzieci otrzymały również mikołajkowe upominki.
            Dyrektor mgr Jacek Wiśniewski obdarował oddział przedszkolny mikołajkowymi grami, zaś uczniowie klas I-III otrzymali nowe piłki na zajęcia wy

• ANDRZEJKI W SZKOLE

30 listopada w naszej szkole obchodziliśmy andrzejki.

Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, itp. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Samorząd Uczniowski kontynuował miłą i słodką tradycję, czyli ciastko z wróżbą. Chętnych do zjedzenia babeczki nie zabrakło. Poniżej przedstawiamy fotorelacje z tego wydarzenia.

Sobota 04.05.2024