• Matematyka

• Z MATEMATYKI OCENIE PODLEGAJĄ:

- Aktywność ucznia na lekcji i jego przygotowanie.

Wyjątkowe przygotowanie ucznia do lekcji odnotowane jest w dzienniku plusem, pięć takich plusów oznacza ocenę bardzo dobrą, natomiast za brak aktywności na lekcji uczeń otrzymuje minus.

Ważna jest także:

• praca w grupach(organizacja pracy w grupie, komunikacja w grupie, zaangażowanie, sposób prezentacji, efekty pracy);
          • częste zgłaszanie się w czasie lekcji i udzielanie poprawnych odpowiedzi;

- Odrabianie prac domowych.

Za brak pracy domowej uczeń otrzymuje minus, trzy takie minusy oznaczają ocenę niedostateczną. Nie odrobioną pracę domową należy uzupełnić.

- prowadzenie zeszytu przedmiotowego.

Uczeń ma obowiązek uzupełnić brakujące tematy lekcji jeżeli był nieobecny w szkole np. z powodu choroby.

- Odpowiedzi ucznia.

Ważna jest płynność wypowiedzi i poprawne używanie języka matematycznego

- Prace klasowe (sprawdziany, testy)

Praca klasowa jest zapowiedziana tydzień wcześniej. Uczeń ma prawo do poprawy danej pracy klasowej tylko raz. Ocena z poprawy jest ostateczna.

- Kartkówki

Kartkówka są nie zapowiedziane i  obejmują materiał z trzech ostatnich lekcji. Kartkówki nie podlegają poprawie.

Ocenę celującą otrzyma uczeń, którego zakres wiedzy wykracza poza ramy podstawy programowej przewidzianej do realizacji w danej klasie i bierze udział w konkursach.

Ponadto ocenie podlega materiał zawarty w programie nauczania odpowiednio dla klasy IV, V, VI.