Zapraszamy Uczniów i Rodziców
na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego,
które odbędzie się 3 września o godz. 9.00.
Dojazd dzieci z Wiśniewka, Korbońca i Wojnówki autobusem szkolnym (godz. 8.30 autobus podstawiony na przystanku w Wiśniewku).
Dojazd dzieci z Wiśniewka, Korbońca i Wojnówki autobusem szkolnym (godz. 8.30 autobus podstawiony na przystanku w Wiśniewku).
W imieniu organizatorów: Rady Gminy w Wiśniewie, Wójta oraz Parafii Bogurzyn zapraszam rodziców, uczniów i pracowników szkoły na obchody 100-lecia Niepodległości. Program w załaczniku.
Uczniowie rozkoszują się już wakacyjnym wypoczynkiem, ale nauczyciele wciąż pracują. Przygotowujemy dokumenty podsumowujące rok szkolny 2017/2018, a także planujemy pracę w nowym roku szkolnym, który dla nauczycieli rozpocznie się 1 września. Uczniowie zawitają do szkoły nieco później, bo 3 września.
Dla tych, którzy już tęsknią za szkołą, mamy kalendarz roku szkolnego 2018/2019 (link).
Po 10 miesiącach wytężonej pracy wreszcie nadeszły upragnione wakacje. Na ten czas życzę Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły udanego wypoczynku.
Drogie Dzieci, bawcie się dobrze, nabierajcie sił do pracy w następnym roku szkolnym. Niech rozpoczynające się wakacje będą dla nas wszystkich spokojne, bezpieczne i pełne niezapomnianych wrażeń.
Dyrektor Szkoły, Jacek Wiśniewski
22 czerwca równo o godzinie 9.00 zabrzmiał ostatni w tym roku szkolnym dzwonek, zwiastujący upragnione przez uczniów wakacje. Na szkolnym korytarzu zebrali się uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Nadszedł czas podsumowań. Uroczystość poprowadził Pan Dyrektor Jacek Wiśniewski. Powitał zgromadzonych i pogratulował wszystkim zebranym wytężonej i udanej pracy w trakcie tych dziesięciu miesięcy.
Jak wymagająca i najeżona trudnościami jest droga do osiągnięcia sukcesu najlepiej wiedzą nasi uczniowie,dlatego tak bardzo cieszymy się, że aż tylu uczniów otrzymało nagrody za znakomite wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Oby tak dalej!
Najlepsi w klasach I-III
klasa I
Natalia Muzińska, Kacper Pakuszewski
klasa II
Magdalena Jarmuszewska, Karol Baliński, Nikola Petrykowska,
Filip Zieliński, Zuzia Reks
klasa III
Ania Żuchyńska, Patrycja Różańska, Oliwia Myślińska,
Jessica Sadoch, Sebastian Różański, Sebastian Dejewski
Świadectwo z czerwonym paskiem w klasach IV-VI otrzymali:
Jakub Gołębiowski, klasa V- 5,63
Sebastian Woźniak, klasa IV- 5,09
Oliwier Żendarski, klasa IV- 5,00
Sandra Żuchyńska, klasa VI- 4,81
Trójka najlepszych otrzymała również atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Nagrody za wzorową frekwencję otrzymały Natalia Muzińska i Patrycja Różańska.
Szkolne stypendium motywacyjne za wysokie wyniki w nauce otrzymali:
Jakub Gołębiowski ( średnia ocen: 5,63; III miejsce w Powiatowych Eliminacjach Konkursu Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA; III miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym SZLAKIEM POLSKICH PARKÓW NARODOWYCH; I miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim)
Sebastian Woźniak(średnia ocen: 5,09; reprezentant szkoły w licznych konkursach)
W Powiatowym Konkursie Ekologicznym
SZLAKIEM POLSKICH PARKÓW NARODOWYCH
nasz przedstawiciel, uczeń klasy V,
Jakub Gołębiowski,
zajął III miejsce!
Gratulujemy!!!
W dniach 11-12 czerwca 2018 r. odbyła się wycieczka do Wrocławia. Jedenaścioro uczniów naszej szkoły pod opieką pani Iwony Kowalskiej i uczniowie Szkoły Podstawowej w Starych Kosinach zwiedzali stolicę Dolnego Śląska. Zwiedzanie rozpoczęło się od poszukiwania Wrocławskich Krasnali na Starym Rynku, następnie uczniowie udali się do Hydropolis, w którym dzięki różnym technikom multimedialnym, replikom, interaktywnym instalacjom mogli się dowiedzieć więcej o podstawowym składniku wszystkich żywych organizmów czyli wodzie. Po wizycie w tym fascynującym miejscu uczniowie udali się na obiad do restauracji a następnie na nocleg do hotelu. Kolejny dzień rozpoczęliśmy zwiedzaniem Ogrodów Japońskich, gdzie uczniowie mogli obserwować przepiękne rośliny i stawy, w których pływały olbrzymie karpie Goi. Przy okazji tej wizyty uczniowie mogli obejrzeć Halę Stulecia i przyjrzeć się bliżej Iglicy, która znajduje się obok. Po podejściu bliżej na własne oczy uczniowie mogli zaobserwować iluzję optyczną przechylania się Iglicy. Kolejną atrakcją był rejs statkiem po Odrze, bystrzy uczniowie również tutaj znaleźli Krasnala Wrocławskiego. Ostatnim punktem była wizyta w Kolejkowie. Największa w Polsce makieta kolejowa zajmująca dwa piętra dawnego Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu. Uczniowie świetnie dali sobie radę z zagadkami zadawanymi przez panią przewodnik i na koniec wszyscy otrzymali naklejki z logo Kolejkowa. Po tej wizycie udaliśmy się w podróż powrotną, w trakcie której zatrzymaliśmy się na posiłek w McDonalds. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I - III wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. T. Załogą, p. M. Janikowską i p. A. Dąbrowską realizowali Ogólnopolski Program Antynikotynowy „Nie pal przy mnie, proszę".
Celem programu było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.
Zaplanowane działania zostały zrealizowane zgodnie z harmonogramem. Dzieci poznały główną bohaterkę programu ,,Nie pal przy mnie, proszę” - wiewiórkę Wikę, korzystały z kart pracy zawartych w materiałach programowych, kolorowały szablony wiewiórki Wiki, układały obrazki z elementów, rozwiązywały krzyżówki, opowiadały historyjki obrazkowe, uczyły się piosenek o tematyce antynikotynowej, malowały plakaty pod hasłem ,,Nie pal przy mnie, proszę".
Cele zostały osiągnięte. Dzieci uporządkowały i poszerzyły wiadomości na temat zdrowia, uświadomiły sobie, że same mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji, poznały sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy. .
Zajęcia w ramach opisywanego programu cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci.
Podsumowaniem programu było przygotowanie przez uczniów klas I - III uroczystego apelu, na który zaproszeni zostali rodzice. W czasie występu dzieci przedstawiły krótką inscenizację pt. „Mamo, tato, nie pal!” oraz zaprezentowały wiersze i piosenki dotyczące profilaktyki antynikotynowej.
Dziękujemy rodzicom za duże zainteresowanie i liczne przybycie. Mamy nadzieję, że swoim występem dzieci zachęciły palących rodziców do rzucenia nałogu, a wszystkich słuchaczy do dbałości o swoje zdrowie.
W środę 6 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawczyni Mirosławy Lipińskiej i jednej z mam, pani Magdaleny Petrykowskiej wyjechały na wycieczkę do Ciechanowa. Głównym jej celem była wizyta w Fabryce Pomysłów, a zwłaszcza warsztaty kreatywnej twórczości dziecięcej.
Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością wykonały świeczki żelowe, które zabrały ze sobą do domu. Po wykonaniu przez dzieci świec, panie z Fabryki Pomysłów zorganizowały wiele różnorodnych zabaw: malowanie i wycinanie sowy, malowanie twarzy, zabawa muzyczno – ruchowa z zagadkami oraz zabawy w wielobarwnych namiotach i domkach. Po tak intensywnie spędzonej godzinie przyszedł czas na słodki poczęstunek. Na zakończenie dzieci wzięły swoje świeczki i otrzymały kolorowe balony wypełnione helem . Po drodze mogli podziwiać piękno mazowieckiej przyrody.
Wycieczka została ufundowana z pieniędzy zgromadzonych podczas świątecznej akcji zorganizowanej przez rodziców przedszkolaków pod hasłem „Palma i ozdoby wielkanocne”.
Szczęśliwi, pełni wrażeń i podziwu z własnoręcznie wykonanych prac wróciliśmy do domu.
W dniu 30 maja 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiśniewie odbył się konkurs "Mistrz Pięknego Czytania".
Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, książek znajdujących się w zbiorach gminnej biblioteki, propagowanie kultury czytelniczej, wdrażanie do staranności przekazu językowego. Wystąpienia uczestników oceniało jury, biorąc pod uwagę dykcję, interpretację utworu, właściwy dobór tekstu oraz ogólne wrażenia artystyczne.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oreaz nagrody ksiązkowe. Natomiastlaureaci: pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i rzeczowe.
I miejsce- Oliwia Myślińska
III miejsce- Natalia Muzińska
wyróżnienie- Anna Żuchyńska
Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem p. T. Załogi, A. Dąbrowskiej, M. Janikowskiej.
Dnia 29 maja 2018 roku uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Głużku wraz z wychowawczynią p. Barbarą Grabowską odwiedzili SOSW w Mławie ,gdzie odbyło się spotkanie integracyjne z grupą dzieci z niesprawnością i ich wychowawcami. Spotkanie to przebiegło w radosnej i miłej atmosferze ( różne zabawy ,odpowiednia muzyka, słodki poczęstunek , małe upominki dla dzieci ,oraz podziękowania dla wychowawców ) pozwoliło dzieciom niepełnosprawnym poczuć się inaczej.
Takie spotkania integracyjne uczą dzieci zdrowe akceptacji cudzej inności , wrażliwości , empatii , a także cierpliwości , szacunku do życia i poszanowania zdrowia.
Dzień Matki świętujemy 26 maja, w tym dniu wszystkie dzieci, te małe, ale także i te duże ,składają swoim mamom najszczersze życzenia i podziękowania za trud włożony w macierzyńskie obowiązki.
W piątek 25 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki, którą przygotowali uczniowie klas 0 - III wraz z wychowawczyniami: Małgorzatą Janikowską, Anną Dąbrowską, Teresą Załogą i Mirosławą Lipińską. Na występy milusińskich zostały zaproszone wszystkie mamy.
Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły Jacek Wiśniewski, który powitał gości i złożył mamom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Gorącą atmosferę podtrzymały też występy dzieci, które w ten sposób okazały miłość, wdzięczność i przywiązanie swym kochanym mamom. Były więc krótkie scenki, wierszyki i piosenki, a na zakończenie tradycyjne STO LAT odśpiewane przez uczniów. Mamusie były zachwycone występami swoich pociech. Uśmiech na ich twarzach oraz gromkie brawa świadczyły o radości. Później przyszła kolej na wręczenie własnoręcznie wykonanych laurek, indywidualne życzenia dzieci i słodki całus dla swojej mamy. Na zakończenie mamy zostały zaproszone na wspólny słodki poczęstunek przy pięknie zastawionych stołach pośród zapachów kwiatów przyniesionych przez dzieci.
Bardzo dziękujemy wszystkim mamom, że były z nami w tym dniu.
W dniu 11 maja 2018 roku najlepsi angliści z naszej szkoły uczestniczyli w V Gminnym Konkursie Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej w Wiśniewie. Uczniowie byli oceniani w pięciu kategoriach wiekowych: klasa II, klasa III, klasa IV, klasa V i klasa VI.
Czworo naszych uczniów znalazło się w gronie zwycięzców.
Magdalena Jarmuszewska- I miejsce w kategorii klas II.
Anna Żuchyńska- II miejsce w kategorii klas III.
Sebastian Woźniak- II miejsce w kategorii klas IV.
Jakub Gołębiowski- I miejsce w kategorii klas V.
We wtorek 15 maja uczniowie klas IV-VI pod opieką pani Barbary Grabowskiej, pani Anny Klimkowskiej i pani Iwony Kowalskiej udali się na wycieczkę do Ciechanowa i Opinogóry, by poznawać uroki naszej małej ojczyzny-Północnego Mazowsza.
Pierwszym przystankiem na trasie była Fabryka Pomysłów, gdzie uczniowie wzięli udział w kreatywnych warsztatach plastycznych. Tworzyli żelowe świeczki, tworząc kompozycje z muszelek, kwiatów i barwionego piasku.
Potem dzieci zwiedziły Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Poznały życiorys znakomitego, pochodzącego z Mazowsza romantycznego poety, Zygmunta Krasińskiego, obejrzały galerię malarstwa dziewiętnastowiecznego i podziwiały piękny park otaczający muzeum.
Ostatnim i bardzo wyczekiwanym punktem wycieczki była wizyta w restauracji McDonalds.
To wyczerpujące, ale ciekawe przedpołudnie było znakomitą lekcją plastyki, języka polskiego, historii i dobrych manier. Podróże naprawdę kształcą!
10 maja uczniowie klas 0 – III, wraz ze swoimi wychowawczyniami:p. T. Załogą, p. M. Lipińską, p. M. Janikowską i p. A. Dąbrowską, wybrali się na wycieczkę do Olsztyna.
Po drodze zatrzymali się w Olsztynku, gdzie zwiedzili Hutę Szkła Artystycznego i obejrzeli na żywo proces powstawania szklanych wyrobów: figurek aniołków, ptaków, kwiatów itp. .
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego. Ten położony na skraju Olsztynka skansen pozwolił dzieciom przenieść się do sielskiej wioski sprzed lat. Oprócz bajkowo wyglądających starych chałup uczniowie mieli okazję zobaczyć też kryty strzechą zabytkowy kościół, starą szkołę, kuźnię, młyn wodny i wiatrak.
Największą frajdę sprawił dzieciom podczas wycieczki ponad dwugodzinny pobyt w parku rozrywki ,,Warmiolandia” w Olsztynie. Niezliczone labirynty, trampoliny, armatki, autka akumulatorowe, zjeżdżalnie i przeróżne gry interaktywne dostarczyły im niesamowitych wrażeń i pozwoliły wyszaleć się do woli.
Po skończonej zabawie, aby zregenerować siły, wszyscy udali się na posiłek do restauracji McDonald's.
Ostatnie godziny wycieczki wypełnił spacer po Starówce, wśród odrestaurowanych kamieniczek i znajdujących się na niej zabytków.
A na koniec – pamiątkowe zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika.
Mimo zmęczenia i późnej godziny powrotu, wszyscy uznali wycieczkę za bardzo udaną.
26 kwietnia w Szkole Podstawowej w Głużku odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Barbary Grabowskiej przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie.
Uroczystość tę zainicjowało odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się częśc artystyczna. Swoim udziałem w Narodowym Święcie Konstytucji mieliśmy okazję zamanifestować uznanie dla twórców pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej ustawy zasadniczej, która była wynikiem dążeń do naprawyt stosunków wewnętrznych Rzeczypospolitej.
Była to również okazja do ukazania naszym uczniom przywiązania do symboli narodowych i żywa lekcja historii.
Po części artystycznej odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu Historycznego pt: "Co wiem o Polsce?" .
I miejsce- Oliwier Żendarski
II miejsce- Sebastian Wożniak
III miejsce- Jakub Gołębiowski, Adrian Głowacki
9 maja najlepsi recytatorzy z naszej szkoły wzięli udział w XVI Gminnym Konkursie Recytatorskim w Starych Kosinach. W tym roku recytowano wiersze patriotyczne. Jak zawsze uczniowie oceniani byli w trzech kategoriach wiekowych: oddział przedszkolny, klasy I-III oraz IV-VI.
Troje naszych uczniów zostało decenionych przez jurorów.
Maja Wyszyńska- II miejsce, oddział przedszkolny
Natalia Muzińska- III miejsce, klasa I
Jakub Gołębiowski- I miejsce, klasa V
26 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy III przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. Dzieci wypełniły 3 testy z zakresu umiejętno ści polonistycznych, matematycznych i przyrodniczych.
Oprócz zadań polegających na wyborze jednej z trzech odpowiedzi, należało napisać opowiadanie oraz rozwiązać zadania matematyczne. Testy sprawdzały umiejętności w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej, praktycznych umiejętności rozwiązywania zadań matematycznych oraz wiedzy przyrodniczej.
Integralnymi częściami tego sprawdzianu były elementy terapeutyczne: filmik z Bratkiem oraz bajka Bratka " O tym, jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesó"". Ich zadaniem było ograniczenie stresu towarzyszącego dxzieciom podczas sprawdzianu.
Po napisaniu tego ważnego "egzaminu" dzieci udały się wraz z wychowawczynią, panią Teresą Załogą, na lody.
W dniu 19 kwietnia uczniowie klas 0 – III wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Mławy, aby poznać uroki tego miasta i obejrzeć w Domu Kultury przedstawienie teatralne.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru alejkami miejskiego parku im. Józefa Piłsudskiego. Tam uczniowie mogli podziwiać piękno przyrody, wielobarwne aranżacje rabat kwiatowych oraz poznać wiosenne kwiaty. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się fontanna przedstawiająca czterech zdunów legendarnych założycieli miasta. Zatrzymaliśmy się też na chwilę przed Dębem Niepodległości i pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Po wyjściu z parku spacerując ulicami Mławy skierowaliśmy się do Domu Kultury. Po drodze zatrzymaliśmy się przed pomnikiem Jana Pawła II - naszego świętego.
W Domu Kultury obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka”.Była to nowa wersja znanej dzieciom bajki o Smoku Wawelskim. Bohaterowie przeżywali wiele ciekawych przygód, ale przyjaźń i dobro pozwoliły im pokonać wszystkie przeszkody i trudności spotykane na drodze. Opowieść była pełna humoru i zabawnych sytuacji, a dopełnieniem gry aktorów były barwne kostiumy, piękna oprawa muzyczna oraz bogata scenografia. Po wspaniałym przedstawieniu udaliśmy się pod pomnik Św Wojciecha - patrona Mławy.
Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
18 kwietnia w szkole odbyły się eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Szkołę Podstawową w Starych Kosinach. W tym roku wszyscy recytatorzy zmierzyli się z wierszami patriotycznymi. Naszą szkołę będą reprezentować w Starych Kosinach:
oddział przedszkolny:
Kacper Bartkowicz, Roksana Frankowska, Maja Wyszyńska
klasy I-III
Nikola Malinowska, Natalia Muzińska, Sebastian Różański
klasy IV-VI
Konrad Baliński, Jakub Gołębiowski, Zuzannna Iwańska
Uczestnicy oddziału przedszkolnego
Uczestnicy klas I - III
Finaliści klas IV - VI
Jury konkursu
Powered by aSc EduPage